UEFA 70 MilyonEuro Ödeyecek

UEFA, federasyonlarla yaptığı toplantı sonrası 55 üye ülkeden 676 kulübe 70 milyon euroluk ödeme yapılmasına karar verdi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
UEFA 70 MilyonEuro Ödeyecek
UEFA, federasyonlarla yaptığı toplantı sonrası 55 üye ülkeden 676 kulübe 70 milyon euroluk ödeme yapılmasına karar verdi.
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

UEFA, 55 ülke federasyonuyla video konferans gerçekleştirdi ve koronavirüs salgını sonrası alınan kararları açıkladı. Milli takımlara oyuncu gönderen 55 üye ülkeden 676 kulübe toplam 70 milyon euroluk ödemenin yapılacağını ve destek olunacağını duyurdu. Avrupa Futbol Şampiyonası Play-Offlar'ında yer almayan 39 takıma oyuncu gönderen kulüpler için 50 milyon Euro. Avrupa Futbol Şampiyonası Play-Offlar'ında yer alan 16 takıma oyuncu gönderen kulüplere 17.7 milyon ve sonrasında 2.7 milyon euro destek sağlanacak. 

LİGLER İÇİN HAZİRAN AYI ÇAĞRISI

UEFA, tüm federasyonlardan, liglerin en geç haziran ayında başlamasını ve 3 Ağustos tarihinde bitirilmesini istedi. Haziran ayında liglerini başlatamayan ülkelerin, en geç 27 Mayıs tarihinde açıklaması şartıyla, Play-Off oynatmasını talep etti. Sezonu oynatamayan ve mevcut haliyle tescil eden ya da iptal eden liglerin, sportif başarı kıstasıyla belirleneceği belirtildi. Bununla birlikte, gündemde sıkça yer alan 'UEFA puanına göre Avrupa' seçeneğinin gündemde olmadığı, herhangi bir kulübe Wild Card ile Avrupa seçeneğinin sunulmayacağı da kaydedildi.

KADINLAR EURO 2021 ERTELENDİ

İngiltere'de 2021'de yapılması planlanan Kadınlar Avrupa Futbol Şampiyonası'nın, aynı ülkede 6-31 Temmuz 2022'de yapılacağı duyuruldu.
 

Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN