'Uçağı Malatya'ya İndirin'

28-30 Mayıs tarihleri arasında Almanya'nın Köln şehrinin ev sahipliği yapacağı Euroleague Final-Four'da mücadele edecek Anadolu Efes Basketbol Takımı'nın Hırvat oyuncusu Krunoslav Simon, 'Şampiyon olursak uçağın Malatya'ya indirilmesini isteyeceğim' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
'Uçağı Malatya'ya İndirin'
28-30 Mayıs tarihleri arasında Almanya'nın Köln şehrinin ev sahipliği yapacağı Euroleague Final-Four'da mücadele edecek Anadolu Efes Basketbol Takımı’nın Hırvat oyuncusu Krunoslav Simon, 'Şampiyon olursak uçağın Malatya’ya indirilmesini isteyeceğim' dedi.
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

35 yaşındaki basketbolcu Krunoslav Simon,  Malatya’nın plaka kodu da olan 44 numaralı formayı giymesi nedeniyle lacivert-beyazlı taraftarlar kendisine "Malatyalı" diye hitap ediyor ve tezahüratlarını “Malatyalı” olarak yapıyor.  

Bana ’Malatyalı’ diye hitap etmesi beni çok mutlu ediyor

Malatya ile gönül bağı kuran Krunoslav Simon,  Mayıs 2020’de kendisi ile yapılan bir söyleşi de Malatya ile ilgili görüşlerini şu şekilde aktarmıştı;   "Taraftarlarımızın bana ’Malatyalı’ diye hitap etmesi beni çok mutlu ediyor. Çünkü taraftarlarla daha güçlü bağ kurmamı sağlıyor. Malatya’dan çok sayıda hediye de alıyorum. Bu durumun 44 numaralı formadan kaynaklandığını biliyorum. Ben küçük yaşlarda 4 numaralı formayı giyerdim. Ancak Anadolu Efes’te 4 numaralı formayı Doğuş Balbay giydiği için ben de 44’ü seçtim. Bu durum da taraftarların bana ’Malatyalı’ demesini sağladı. Aramızdaki bu bağ için hem taraftarlarımıza hem de kulübüme çok teşekkür ederim. Gelecek dönemde kendisi de bir Malatyalı olan anonsörümüz Mustafa Özben ile Malatya’ya gidip orada vakit geçirmeyi çok istiyorum.” 

Uçağı Malatya'ya İndirmelerini İsteyeceğim

Malatyalı Krunoslav Simon, şuanda takımı Anadolu Efes Basketbol ile tüm dikkatlerini 28-30 Mayıs tarihleri arasında yapılacak olan Euroleague Final-Four'a çevirdiler. Basketbolseverler tarafından "Malatyalı" olarak tanınan Krunoslav Simon;  "Kupayı alırsak, daha hava alanındayken uçuş ekibine uçağı Malatya'ya indirmelerini söyleyeceğim." şeklinde açıklama yaptı. Haber-Foto: Burhan Karaduman

Haber Merkezi

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN