Türkiye'nin geleceğiyle oynanıyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Türkiye Muhtarlar Derneği Malatya Şubesini ziyaret etti. Ağbaba, siyaset üstü bir sorun haline gelen göçmen sorunu için 'Bir yandan mülteci gelirken, diğer yandan bizim insanlarımız mülteci oluyor' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Türkiye'nin geleceğiyle oynanıyor
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Türkiye Muhtarlar Derneği Malatya Şubesini ziyaret etti. Ağbaba, siyaset üstü bir sorun haline gelen göçmen sorunu için ‘Bir yandan mülteci gelirken, diğer yandan bizim insanlarımız mülteci oluyor’ dedi.
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

Ziyaretinde göçmen sorunundan orman yangınlarına kadar birçok konuda açıklama yapan Ağbaba, muhtarların maaş almalarının en büyük sebeplerinden birisinin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu ifade ederek, muhtarların yanına yardımcı personel verilmesi için parti olarak gerekli çalışmaları yapacaklarını söyledi. Cumhuriyet Halk Partisi’nin muhtarlarla ilgili projelerinin olduğunu anlatan Ağbaba, her muhtarlığın ayrı bir bütçesinin olacağını ve sosyal yardımların muhtarlar eliyle dağıtılacağını, Türkiye Muhtarlar Birliğini kuracaklarını kaydetti. Milletvekili Ağbaba, 2011’den beri mülteci, göçmen meselesinin Türkiye’nin ayarlarını ve kimyasını bozduğunu ifade ederek, “Biz mülteciye karşı değiliz. Mülteci doğuran politikalara karşıyız. Suriye krizi sadece bizim değil, dünyanın meselesidir. Suriye’deki mültecilerin sorumluluğunu Türkiye aldı. Mülteci, Avrupa’ya gitmek için buraya geliyor. ‘Suriyeliler giderse ekonomi çöker’ diyor. İnsan bu laflardan utanıyor. Şimdi Afganistanlılar Türkiye’ye gelmeye başladı; çünkü Erdoğan Biden ile pazarlık ve anlaşma yaptı. Yapmayın bunu vatana, millete yazık. Göçmenleri Avrupa, Amerika alsın. Her gün 1500 kişi Van’dan ülkeye giriyor. Her gün geliyorlar, kim bunlar? Bu siyaset üstü bir mesele, Türkiye’nin geleceğiyle oynanıyor” diye konuştu. 

Bülten

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN