Tüm tedbirler alındı

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Sultangazi Şube Müdürlüğü görevinden Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan Battal Kanbay, yeni eğitim-öğretim yılının başlaması ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Kanbay, okullarda tüm tedbirlerin alındığını ve şimdiye kadar herhangi bir olumsuzluğun yaşanmadığını dikkat çekerek, okulların sokaklardan daha güvenli olduğunu belirtti.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay, dokunulmayı bekleyen çocuklara dokunacaklarını, Türkiye'nin ve Malatya'nın geleceğine yön verecek çocuklar yetiştirmeyi hedeflediklerine belirterek, açtıkları yeni sayfada tüm paydaşların destek verip bu sayfada iz bırakmalarını istedi.

Okulları sorunsuz açtık

Pazartesi günü itibariyle okulları sorunsuz bir şekilde açtıklarını anımsatan Kanbay, "Tüm öğrencilerimizin okula gidebilirliliği yönünde İl Sağlık Müdürlüğü'nden bilgi aldık. Temasta olan veya herhangi bir kurumda tedavi gören öğrencilerimizle ilgili bir çalışma yaptık. O bilgileri ilçe müdürlerimiz ile öğretmenlerimizle de paylaştık. Hem öğretmenlerimizin hem de öğrencilerimizin bu tür sorunlarla karşılaşmamalarını sağladık. Her hafta düzenli olarak bu çalışmaları yapacağız. Böylelikle bizim risk grubunda olan öğretmenlerimizi de diğer yandan öğrencilerimizi de koruma altına almış olduk. Tüm okullarımıza hijyen sertifikası verdik. Okul müdürlerimiz bunlarla ilgili çalışmalarını yürüttüler" dedi.  Pazartesi günü göreve başladığını hatırlatan Kanbay, açılışlarla birlikte birkaç okulu gezdiğini herhangi bir sorunla karşılaşmadığını kaydetti.  Aylar sonra okul bahçelerinde öğrencileri görmenin kendilerini çok mutlu ettiğini dile getiren Kanbay, “Malatya için şunu söyleyebilirim. Yeni bir sayfa açıyoruz. Tüm Paydaşlarımız için. Basın, STK, eğitimle ilgili tüm kurumlar, muhtarlarımız ve tüm paydaşlarımızın da bu yeni sayfada herkesin iz bırakmasını istiyoruz. Herkesin destek vermesini istiyoruz. Biz Malatya'nın geleceğini inşa edecek çocuklar yetiştirmek istiyoruz. Hem Türkiye'nin hem Malatya'nın geleceğine yön verecek bu inşa sürecinde Malatyalı çocukların da fazla ön planda olabilecekleri bir sistem kurmak istiyoruz. Bu yüzden öncelikle hemşerilerimizin bize zaman vermesi gerekiyor ve bizi desteklemesi gerekiyor. Bu bir süreç işi 1-2 yılda ancak oturabilecek bu süreç. Biz de Malatya’yı, idarecilerini ve öğretmenlerini tanımaya çalışıyoruz" diye konuştu.

Malatya’yı güzel günler bekliyor

Kanbay, güzel günlerin Malatya’yı beklediğine işaret ederek, "Burada Kendimi çok şanslı hissettim. Çok ciddi bir insan kaynağımız var.  Personelimiz çok verimli, yetenekli, birçok öğretmenimiz var. Biz öncelikle onların moral ve motivasyonunu yükseltmek, sahada etkin ve verimli bir şekilde kullanmak istiyoruz. Tüm projelerimizi onlar üzerinden gerçekleştirmek istiyoruz.  Bunun için de onların bize olan güvenini ve inancını artırmak istiyoruz. Onlar bize inanır ve güvenirse bizim de başarılı olacağımızdan şüphemiz yok. O yüzden önce kendi il milli eğitimden başladık. Personelimizle bir araya geldik. Tanıştık ve onlar bize sonsuz destek verdi. Çok güzel bir iletişimimiz var şu anda. Aynı şekilde öğretmenlerimizle müdürlerimizle de aynı şekilde devam edecek. Ben güzel günlerin Malatya’yı beklediğini düşünüyorum. Okuldaki öğrencilerimizin heyecanlı olduklarına inanıyoruz. Çünkü bizim artık 8 ve 12 sınıflarla ilgili biz yazdan beri sahadaydık.  DYK kurslarını verdik. Şu anda da anasınıfı ve birinci sınıf öğrencilerimiz okullarımıza geldi. Bu süreç Malatya'da sağlıklı bir şekilde yürüyor. Burada bizim öğretmenlerimizin ve idarecilerimizin desteği var, özverisi var bunu yok sayamayız. İlçe teşkilatlarımızın da ciddi bir şekilde desteği var. Bende öğrencilerimize şunu söylüyorum. Okullarımız Sokaklardan daha güvenli" şeklinde konuştu.

Çocuklara dokunmak istiyoruz

Bazı velilerin çocuklarını okula göndermediği ile ilgili soruya yanıt veren Kanbay, “Bununla ilgili çeşitli algılar oluşturuldu. Ama ben tüm velilerimize şu mesajı vermek istiyorum. Okullara gelen velilerimiz ile iletişime geçsinler. Çok da denildiği gibi zor bir süreç olmadığını çocukların uyum süreci ile ilgili sıkıntı yaşamadığını, okullarda bugüne kadar bu konuyla ilgili bize gelen bir bilgi yoktur. Herhangi bir hastalık ya da olumsuz bir şey yaşanmadı. Şu anda herhangi bir olumsuz vaka yok iyi gidiyoruz. Önümüzdeki hafta böyle gidersek bence velilerimizin kaygıları düşecek diye tahmin ediyorum" dedi.  Sizin özel yeni bir proje olacak mı sorusuna ise Kanbay, şu yanıtı verdi; Projemiz okullardaki akademik başarıyı artırmaktır. Malatya'nın çocuklarının her yerde olmasını arzu ediyoruz. Bu yüzden de dokunulmayı bekleyen çocuklara dokunmak istiyoruz. Malatya’yı hak ettiği yere taşımak istiyorum."  
 

Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN