TSO'dan anlamlı etkinlik

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) katkıları ile alınan sekiz yüz adet ayakkabı ve mont, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtıldı. TSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, kışın öğrencilerimizin ihtiyaçlarına nasıl katkıda bulunabiliriz diyerek, bir araya geldiklerini söyledi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Malatya genelindeki dağıtılacak sekiz yüz adet ayakkabı ve mont için Melekbaba ilköğretim okulunda program düzenlendi. Programa İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, TSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, TSO yönetim kurulu üyeleri ve Okul Müdürü Nevzat Kıroğlan katıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı,  “TOBB ve Malatya başkanlığımızın ortaklaşa düzenlemiş oldukları özellikle kış sezonunun girmesiyle birlikte ihtiyaç sahibi çocuklarımıza mont ve bot yardımında bulunuldu. Öncelikle katkılardan dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz. Her zaman kendilerinden destek aldık. İnşallah bundan sonraki süreçte ortak bir proje üstünde çalışıyoruz. Bir okulumuzda tematik alanlar oluşacak. Malatya’daki esnafımızın sanayimizin ana alanlar hangileri, hangi konularda sıkıntı yaşıyor o bölümleri açıp, sanayinin ihtiyacını karşılamaya dönük bir okulumuzda çalışma yapacağız. Biz kendileriyle ortak çalışacağız. Fiziki mekanların oluşturulmasından sonraki sürece varana kadar bu konudaki desteklerinden ve özverili çalışmalarından dolayı kendilerine tekrar teşekkür ediyorum” dedi. 

Nitelikli personel yetiştirebiliriz

TSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, Milli eğitim müdürümüz geldiği günden beri Malatya’ya ciddi anlamda katkılarını gözlemliyoruz. Kendisinin aktif rol oynaması bizi de umutlandırdı. Özellikle bugün burada bulunma amacımız Melekbaba ve çevre okullarda eğitime müsait gerçekten okumak isteyen kendi imkan ve sıkıntılar içerisinde olan insanlara nasıl katkı yapabiliriz. TOBB birliği TSO olarak burada 800 adet ayakkabı ve montu kışın öğrencilerimizin ihtiyacı olanlara nasıl katkıda bulunabiliriz diye bir araya geldik. Bu konuda kendileri bu süreç içerisinde ihtiyaçlı insanları belirlenmesinden tutunda dağıtılmasına kadar katkı sağlayacaklar. Biz de doğru olanın onların dağıtması insanların rencide olmadan bu katkıları yapabilmemiz olduğuna kanaat getirdik. Kendilerine teşekkür ediyorum. Geldiğimiz süreç içerisine bir araya gelip istişarelerde bulunduğumuz, özellikle sanayinin gelişiminde nasıl katkıda bulunabiliriz, çünkü sanayinin gelişiminde insan faktörü önemli rol oynamakta. Sayın hocamın girişken, aktif gerçekten sorumluluk alan bir insan olması bizi heyecanlandırdı. Birlikte tematik bölümler açıp meslek lisesi boyutuyla bizim fiziki yapımızı, şartlarını yeri geldiği zaman kalitesini, öğrencinin mezuniyetindeki iş garantisini sağlamak kaydıyla sanayicilerimize hem sanayiyi teorik hem de pratiği bir araya getirip sanayiciye katkıda bulunabilecek personel yetiştirmeyle ilgilide projelerimiz devam ediyor. İleriki süreçte umut ediyoruz ki o sözleşmeyi yapar Malatya sanayimize, esnafımıza, tüccarımıza, üyelerimize katkı sağlayacak nitelikli personel yetiştirebiliriz” şeklinde konuştu.

Yusuf Cici

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN