Toplu taşımaya zam

Malatya'daki minibüs, okul servis araçları ve özel halk otobüsçülerin bu yıl zarar ettiklerini öne süren Malatya Minibüsçüler ve Umumi Servisçiler Odası Başkanı Mesut İnce, önümüzdeki günlerde taşıma ücretlerine zam yapılacağını söyledi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Toplu taşımaya zam
Malatya’daki minibüs, okul servis araçları ve özel halk otobüsçülerin bu yıl zarar ettiklerini öne süren Malatya Minibüsçüler ve Umumi Servisçiler Odası Başkanı Mesut İnce, önümüzdeki günlerde taşıma ücretlerine zam yapılacağını söyledi.
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

Malatya’da faaliyet veren minibüs, okul servis araçları ve özel halk otobüsçü esnafları, fiyat artışına gidecek. İlerleyen günlerde vatandaşlar, otobüslere ve minibüslere zamlı tarife ile binecek. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan İnce, artan kurlardan dolayı esnafın mağduriyet yaşadığını vurguladı. İnce, “2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılında servisçi esnafı, gerçekten zorlu bir dönem geçirdi. Özellikle ülkemize yapılan dış odaklı döviz darbesi ve sonrasında yaşanan ekonomik krizden dolayı akaryakıt fiyatların yükselmesi açısından dolayı servisçi esnafımız ve diğer şoför esnaflarımız mağduriyet yaşamıştır. Bu noktada bizlerde vatandaşımızın ve ülkemizin yanında olduğumuzu bildirmek, vatandaşımıza maddi külfet getirmemek için zam yapmadık, fiyat artışına gitmedik” dedi. 2019-2020 eğitim öğretim dönemi başında servis fiyatların artacağı dile getiren İnce, fiyatlar için yeni bir düzenleme yapacaklarını anımsatarak, “Özellikle, Dolar artışından sonra Türkiye'deki tüm esnaflar zam, fiyat artışı yapmasına rağmen, fiyat artışında bulunmadık. Bu dönemi zarar ile kapattık. Ancak önümüzdeki dönem mutlaka hem minibüste, hem özel halk otobüslerinde, hem de servis araçlarında fiyat artışlarına gideceğiz. Yeni bir düzenleme yaparak, esnafında rahat bir nefes almasını sağlayacağız” şeklinde konuştu. 

Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN