Tedbirleri aldık

Malatya Sağlık İl Müdürü Prof. Dr. Recep Bentli, yılbaşı kısıtlamasında hastane ve acil servislerde gerekli tedbirleri aldıklarını belirterek, 'Zaten hafta sonları 2 gün olan kısıtlamalarımıza 1 gün daha eklendi. Bu süreç içinde hastanelerimizde acil servisleri nasıl çalışıyorsa aynı şekilde çalışmaya devam edecekler. Acil servislerimizde bütün doktorlarımız olacak' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Tedbirleri aldık
Malatya Sağlık İl Müdürü Prof. Dr. Recep Bentli, yılbaşı kısıtlamasında hastane ve acil servislerde gerekli tedbirleri aldıklarını belirterek, "Zaten hafta sonları 2 gün olan kısıtlamalarımıza 1 gün daha eklendi. Bu süreç içinde hastanelerimizde acil servisleri nasıl çalışıyorsa aynı şekilde çalışmaya devam edecekler. Acil servislerimizde bütün doktorlarımız olacak" dedi.
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

Malatya Sağlık İl Müdürü Prof. Dr. Recep Bentli, yılbaşı kısıtlamasında hastane ve acil servislerde alınan tedbirlerle ilgili gazetecilere açıklamalarda bulundu. Bentli, bu süreçte acil servislerin aynı şekilde çalışmaya devam edeceğini aktararak, "Zaten hafta sonları 2 gün olan kısıtlamalarımıza 1 gün daha eklendi.  Bu konuda bir çalışmamız vardı aynısı devam edecek. Yani nasıl bir çalışma, evde semptomu olan kişiler eğer filyasyon ekibinin gitmeyeceği bir gurupsa yani temaslı değilse, evde pozitif bir vaka yoksa 112’yi arıyorlar. Eğer kendi araçları varsa kendi imkânları ile gidip testlerini yaptırıyorlar. Ama araçları yoksa biz filyasyon ekiplerimiz temaslı olmadıkları pozitif olmadıkları halde ekiplerimiz bu vatandaşlarımızdan da evden test alıyor. Onun dışında hafta sonu zaten 2 gün olan kısıtlama vardı. Şimdi 1 gün daha eklenmiş olacak. 3 günlük bir kısıtlama olacak. İnşallah bir sıkıntı yaşamadan da o kısıtlama dönemini geçireceğiz ve bunun da etkisiyle vaka sayılarımızın daha da fazla düşeceğini inşallah umut ediyoruz. Bu süreç içinde hastanelerimizde acil servisleri nasıl çalışıyorsa aynı şekilde çalışmaya devam edecekler. Acil servislerimizde bütün doktorlarımız olacak"  diye konuştu.

Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN