Sürekli sahadayız

Türkiye Büyük Büyük Millet Meclisi'nin tatil olması nedeniyle tüm Milletvekillerinin sahada, vatandaşlarla birlikte olduğunu belirten Ak Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, 'Toplumun her kesimi ile daima istişare içerisindeyiz. Sorunları ve talepleri yerinde tespit etmek ve çözmek daima ilk gayemiz olmuştur. Bunu da hamdolsun başarıyoruz' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Youtube Kanalı VİDEO
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

Ak Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan milletvekili arkadaşlarımıza daima vatandaşlarımızla iç içe olun sorun ve sıkıntılarını dinleyin çözüm noktasında elinizden gelen gayreti gösterin talimatını vermiştir. Başkan Erdoğan’ın en önemli liderlik özelliği daima halkla hemdem olması, herkese dokunabilmesi, istişare kültürüne önem vermesi ve bu sayede herkese ulaşabilmesidir. Bizlerde milletin vekili olarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve aziz milletimize layık olmaya çalışıyoruz. Bu noktada meclisin tatilde olduğu bu zaman dilimini mahalle, mahalle, köy, köy gezerek milletimizin arasında geçiriyor, sorunlarını dinliyor ve çözüm üretme noktasında gayret gösteriyoruz" dedi.

Erdoğan‘ın mücadelesine görelim

Her gittiğimiz yerde küçükte olsa çekişmelere de tanıklık ediyoruz diyen Ahmet Çakır; Bu tür çekişmeler siyasetin doğasında var. Ancak bu çekişmeler ülkeyi geliştirmek, eksikleri gidermek, daha iyisinin olmasına vesile olmak için olmalıdır. Aksi halde hepimiz için bir kısır döngüden öteye geçemez. Büyük fotoğrafa bakarak, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Türkiye’mizin mücadelesine bakarak olayları değerlendirmek ve adımlar atmak zorundayız. Gerek dış politikada meşru haklarımızı korumak için gerek teröre karşı verdiğimiz güçlü mücadeleye, gerekse içerimize yuvalanmış hainlere karşı ortaya koyduğumuz iradeye sahip çıkmak zorundayız ifadelerini kullandı.

Çözülemeyecek hiçbir sorun yoktur

Suriye’de yaşayan olayları da değerlendiren Çakır, "İnsanlar evinden yurdundan ailesinden ayrıldığını görüyoruz. Bizler hem inancı hemde insani değerleri gereği kendisine sığınanlara daima sahip çıkan bir millet olmuşuzdur. Konu ne yazık ki artık siyasi bir polemik haline de dönüştü ve farklı bir boyut daha kazandı. Ancak Anadolu insanının basireti ve irfanı tüm sorunları çözecek güce sahiptir. Bu sorunu da milletimizin destek ve feraseti ile çözeceğimizden eminim. Bizler bir oldukça çözülemeyecek hiçbir sorun yoktur" dedi. Türkiye’nin Irak’ta, Suriye’de, ülkemizin birliğini tehdit eden her noktada terörle mücadele ettiğinin altını çizen Çakır, "Vatanımızın bölünmez bütünlüğünü koruma noktasında atılan hiç bir adımdan geri dönülmesi söz konusu değildir, olamaz" dedi.

Hiçbir mağduriyete imkan vermedik

COVİD-19 Pandemi sürecine de değinen Çakır, "Dünyaya örnek olan bir süreç yönetimi gerçekleştirildi ve gerçekleştirilmeye devam ediyor. Pandeminin pik yaptığı süre zarflarında dahi bugün medeni dediğimiz ülkeler birbirlerinin sağlık malzemelerine el koyarken, yaşlılarını ölüme terkederken hamdolsun biz büyük bir dayanışma ile yetkili kurumlarımızın ve halkımızın birlikte çalışması ile her noktaya ulaştık, hiçbir mağduriyete imkan vermedik. Türkiye’mizin güçlü sağlık alt yapısı da süreci daha da kolaylaştırdı. İnşallah en kısa sürede bu belayı tamamen hayatımızdan çıkaracak ve eski günlerimize döneceğiz" dedi. Orman yangınları ve sel felaketlerini de değerlendiren Çakır, "Orman yangıları ve sel felaketlerinde Türkiye’mizin kucaklayıcı rolünü hep birlikte gördük, ilk andan itibaren devletimiz tüm imkanları ile olaylara müdahale etti, vatandaşının yanında oldu ve olmaya devam ediyor. Tüm yaralar en kısa sürede sarılacak kimsenin şüphesi olmasın" şeklinde konuştu. Hekimhan ilçesinde vatandaşlarla bir araya gelen Çakır ve beraberindeki heyet, daha sonra ilçe merkezinde esnafları ziyaret ederek talep, sorun ve şikayetlerini dinledi.

Bülten

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN