Sorun çok çözüm yok!

Yeniden Refah Partisi Malatya İl Başkanı Bilal Yıldırım, İtfaiyede çalışan yaklaşık 50 KHK'lı personelin özlük haklarını alamadıkları gerekçesiyle mahkemeye başvurduğunu belirterek, Büyükşehir Belediyesini sert bir şekilde eleştirdi. Yıldırım, 'Reklam için, tanıtım için yüzbinlerce lirayı gözünüzü kırpmadan bir çırpıda harcıyorsunuz. İş insan haklarına gelince mi sağır ve dilsiz oluyorsunuz?' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Sorun çok çözüm yok!
Yeniden Refah Partisi Malatya İl Başkanı Bilal Yıldırım, İtfaiyede çalışan yaklaşık 50 KHK’lı personelin özlük haklarını alamadıkları gerekçesiyle mahkemeye başvurduğunu belirterek, Büyükşehir Belediyesini sert bir şekilde eleştirdi. Yıldırım, ‘Reklam için, tanıtım için yüzbinlerce lirayı gözünüzü kırpmadan bir çırpıda harcıyorsunuz. İş insan haklarına gelince mi sağır ve dilsiz oluyorsunuz?’ dedi.
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

Şehrin temel problemlerinin yanı sıra en ücra köydeki ve en merkezi yerlerdeki vatandaşların problemlerine bugüne kadar asla duyarsız kalmadıklarını ifade eden Yıldırım, “Muhalefetteki partilerden biri olarak her zaman siyasetimizi çamur atmak değil çözüm odaklı, tavsiye makamında ilgililere ulaştırıyoruz” dedi.

BELEDİYE PERSONELLERİNİN HAKKINI VERİN!

Bu kapsamda Malatya’da en etkili icra makamı olan Büyükşehir Belediyesine sorunlara duyarsız kalması noktasında eleştirilerinin olduğunu da ifade eden Yıldırım, personelin haklarını aramak adına mahkemeye başvurduğunu söyledi. Yıldırım, “Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışan personeller neden haklarını almak adına mahkemeye başvuruyor? Koskoca Malatya Büyükşehir Belediyesi işçileri tarafından mahkemeye verilecek kadar itibar kaybına bugüne kadar düşmüş müdür? Yaklaşık 50’ye yakın KHK’lı taşeron işçilerin mesai ücretleri ve özlük hakları neden verilmiyor? Ama sizler reklam için, tanıtım için yüzbinlerce lirayı gözünüzü kırpmadan bir çırpıda harcıyorsunuz. İş insan haklarına gelince mi sağır ve dilsiz oluyorsunuz?” ifadelerine yer verdi. Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin yıllık yaklaşık 30 milyon TL’yi faize verdiğini de anımsatan Başkan Yıldırım, “Yaklaşık 30 Milyon TL faize giderken belediye personellerinin hakları neden gözetilmiyor. Bu insanlar evine ekmek götürüyor, aileye bakıyorlar belki de evlerinde hastaları olan var hasta anne babasına, okula giden çoluğuna çocuğuna bakan insanlar var. Bunlar sizin vicdanlarınızı hiç mi rahatsız etmiyor? dedi. Şehrin en önemli acil durum mekanizmasında çalışan ve yeri geldiğinde vatandaşlar için canlarını hiçe sayan İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nda çalışan personellerin haklarının verilmediğini ifade eden Yıldırım, “Bu insanlar mahkemelerde haklarını arıyorlar. Belediye’nin en önemli birimlerinden olan bu kurumdaki işçiler mahkemeyi kazanırsa belediyenin Türkiye genelinde itibarını hiç mi düşünmüyorsunuz? Hak hukuk mücadelesi veren bu kardeşlerimizin her zaman yanında olacağız” şeklinde konuştu.

ESENLİK KİMYA FABRİKASINA NE OLDU?

Malatya 1. Organize Sanayi Bölgesinde yer alan Esenlik’e ait Kimya Fabrikası’nın 8 Milyon TL gibi komik bir rakama satıldığının da iddia edildiğini anımsatan Başkan Yıldırım, “Esenlik firmasının bünyesinde 2013 yılında sıvı-toz deterjan, kozmetik, asit-baz grubu deterjanlar ile endüstriyel grup ürünleri Esenlik marketleri başta olmak üzere tüketiciye sunulmuştu. Hatta Devlet Malzeme Ofisine bir dönem ürün satan ender firmalardan biri olan Esenlik Kimya nasıl olur da 8 Milyon TL gibi komik bir rakama satılır?” dedi. Esenlik Genel Müdürü Ata Ünlü’nün 13 Temmuz 2021 tarihinde yaptığı açıklamada dile getirdiği ‘Süper marketlerdeki temizlik ürünlerinin satışı beklediğimiz ve umduğumuz seviyede olmayınca Kimya Fabrikamızı satma kararı aldık’ söylemini de hatırlatan Yıldırım, Başkan Gürkan ve Genel Müdür Ünlü’ye şu soruları dile getirdi: “Bu fabrika makine, teçhizat, üretim aletleri ve yeri ile birlikte mi satıldı? İddialara göre 8 Milyon TL gibi komik bir rakama satıldı. Bu rakam doğru mu? Pandemi döneminde bu satış mantıklı mı? Bu fabrika kime satıldı?”

MOTAŞ ZARAR EDİYOR, YOKSA SIRADA MOTAŞ MI VAR?

Belediyelerin en asli görevlerinden birinin de ulaşım hizmetleri olduğunun altını çizen Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Bilal Yıldırım, ancak Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin otobüs taşımacılığı firması olan MOTAŞ’ın zarar ettiğini ve bunun da yönetim mekanizmasındaki eksikliklerden kaynaklandığını tüm Malatya’nın bildiğini söyledi. Bu kötü yönetim nedeniyle ulaşım hizmetlerinde meydana gelen zararların daha da artmasına sebep olduğunu da dile getiren Yıldırım, “Kilise açılışlarından, defile organizasyonlarından kafasını kaldırmayan Malatya Büyükşehir Belediyesi buradaki zararı karşılamak adına her ay MOTAŞ’a 3 milyon TL aktarıldığı edindiğimiz bilgiler arasında. Bu aktarılan paralara rağmen yine de zararın önüne geçilemiyor. Bizlerin de aklına ‘Yoksa sırada özelleştirmek için MOTAŞ mı var?’ sorusunu akıllara getiriyor. Belediyenin en önemli yapı taşlarından olan MOTAŞ’ın da YİMPAŞ gibi birilerine satılmasını mı bekleyeceğiz?” ifadelerine yer verdi. Malatyalılar adına bu tür soruları her zaman dile getireceklerini vurgulayan Başkan Yıldırım, “Bu halkın vergilerinden, alın terinden ve emeğinden elde edilen sermaye ile ayakta duran bu şirketlerin birkaç yönetim zafiyetine kurban etmeyeceğiz. Başta Büyükşehir Belediye başkanı Selahattin Gürkan olmak üzere ilgili birim müdürlüklerinden yukarıda belirtmiş olduğumuz hususlar ve iddialara en yakın zamanda cevap vermesini bekliyoruz. Bizler yapıcı-onarıcı muhalefet ve temiz siyaset anlayışımızla her zaman Malatya ve Malatya halkının haklarını savunmaya ve dile getirmeye devam edeceğiz” dedi. 

Bülten

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Bay bay hepiniz | 09 Ekim 2021 15:31

    Bu adamın, Selahattin Gürkan'ın, Öznur caligin, Ahmet Çakır'ın, Bülent Tüfenkçi'nin filcumle ak parti Malatya teşkilatının uykularını kaçırdığına ve kabusu olduğuna yemin edebilirim ama kanıtlayamam. Biz Malatyalılar olarak yıllardır aradığımız yeni yüzümüzü bulduk. Milli Görüşçüler hiçbir zaman yanıltmadı bu milleti. Refah partisi tekrar Malatya'da iktidar olacak bu kesin. Ben ve ailemin 78 oyu bu adamındır. İnşallah aday olur ve inşallah belediye başkanı olur.

BUNLARA DA BAKIN