Somun ekmeğine zam

Malatya'da somun ekmeğe 25 kuruş zam yapılarak, Pazartesi gününden itibaren zamlı fiyatlar uygulanacak.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Somun ekmeğine zam
Malatya'da somun ekmeğe 25 kuruş zam yapılarak, Pazartesi gününden itibaren zamlı fiyatlar uygulanacak.
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odalardı Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, oda binasında yaptığı basın açıklamasında, halen 200 gramı 1 TL 25 kuruştan satılan somuna 25 kuruş zam yapıldığını söyledi. MESOB Başkanı Şevket Keskin, bir haftadır esnaflarla birlikte somun ekmek için fiyat tarifesini görüştüklerini vurgulayarak, "Elektrik, doğalgaz, su, un fiyatlarına, BAĞKUR’a gelen zamlarla esnafımız bir hayli sıkıntıya girdi. Yapmış olduğunuz incelemelerde biraz daha esnaf için değil millet için pandemi sürecinden dolayı biraz daha özveride bulunduk. 200 gram somun ekmeğin fiyatını 1,5 lira olarak belirledik. Hep birlikte karara bağladık. Hayırlı olsun" diye konuştu.

Zamlı tarifinenin 28 Eylül Pazartesi gününden itibaren uygulanacağı açıklandı

İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 2

  • Fahri Duruturk | 26 Eylül 2020 23:37

    Fahri Kayahan'da aylardır 170 gram pide 1,5-T.L.'den satılıyor.Bu pide fırınlarina ceza yazıldığına ya da kapatıldığında şahit olmadım, duymadım?Yetkilileri göreve davet ediyorum.Malatyanin insanı sahipsiz mi?

  • Fahri Duruturk | 26 Eylül 2020 22:42

    Fahri Kayahan'da oturuyoruz, birkaç aydır pide fırınları 170 gram pideyi 1,5-T.L.'den satıyorlar.Yetkililer tarafından bu fırınlara ceza yazıldığına şahit olmadım.Olan vatandaşa oluyor.Belediye ve zabıta görevini yapsın,artık yeter.

BUNLARA DA BAKIN