Şehitlere mektup

Malatya Çınar Koleji öğrencileri tarafından 18 Mart Çanakkale şehitleri günü vesilesiyle şehitlere yazdıkları mektuplar şehit ailelerini duygulandırdı.

Şehitlere mektup
Gündem
Malatya Çınar Koleji öğrencileri tarafından 18 Mart Çanakkale şehitleri günü vesilesiyle şehitlere yazdıkları mektuplar şehit ailelerini duygulandırdı.

Haber Editörü: Yusuf Cici

Askeri ve Mülki erkânın şehitlik ziyareti öncesi hazırlanan mektuplar şehit mezarlarına kapalı zarf içinde bırakıldı. Şehitlikleri ziyaret eden şehit yakınları aldıkları mektupları okuyarak duygulandıklarını ifade ettiler. Şehit J. Kd. Ütğm. Koray Seçkin’in mezarına bırakılan mektubu alan şehit yakını Turgay Seçkin mektubu Vali Aydın Baruş ile birlikte okudu. Mektupta yer alan ifadeler ise Vali Baruş ve Şehit yakınlarını duygulandırdı. Şehide hitaben yazılan mektupta ismini yazmayan öğrenci ise şu ifadeleri kullanmıştı: “İsimsiz kahramanlar. Uzun bir giriş yapmama gerek yok Sizin kahramanınız da anlatsam zaten sayfalar tutar Ama yer yok maalesef. Her neyse öncelikle sizi çok seviyorum ve sizlerin yolunda ilerlemek istiyorum, bende şehitler kervanına katılmak istiyorum. Adım duyulmasın ama o rütbeye erişeyim. Ana yeter Allah rahmet eylesin diyeceğim zaten biliyorum şuan cennettesiniz İnşallah mükafatlarımızda artar Allah yakınlarına sabırlar versin. Bende sizle gurur duyuyorum her bir şehit birbirinden değerli biz ne yaparsak yapalım şehitlerimiz geri dönmeyecek Ama elbet bir gün cennette buluşacağız emanetlerinize sahip çıkacağız bu konuda endişelenmeyin uzun ve samimiyetsiz bir şiir yazmak yerine kısa ve öz bir yazı yazmayı tercih ettim umarım bu yazıyı okuduğunuzda açınız bir nebze hafifler Ayrıca Hepimiz bir gün cennette buluşacağız Allah'a emanet olun.” 1 Şubat 1958 tarihi doğumlu olan Koray Seçkin, İlköğrenimine Merkez Fırat İlkokulu´nda başlayıp 1975 yılında Kara Harp Okuluna girmiş,  1979 yılında teğmen olduktan sonra 1981 yılında Jandarma Komando Okulu´nu tamamlayıp, 1982 yılında üsteğmen ve 1985 yılında Kıdemli Üsteğmen olduktan sonra 9 Haziran 1987 günü hain bir pusu sonucu şehit olmuştu. 

Son Güncelleme: 18 Mart 2019 20:50

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN