Saygısızlık yapıldı

Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat, AK Parti Malatya il teşkilatının şahsına ve Pütürge halkına saygısızlık yaptığını söyledi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Saygısızlık yapıldı
Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat, AK Parti Malatya il teşkilatının şahsına ve Pütürge halkına saygısızlık yaptığını söyledi.
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

Saadet Partisi Malatya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Osman Cemali Marasalı, beraberinde Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Emine Akkurt, Pütürge Belediye Başkan Adayı Kasım Tilbaç, Doğanşehir Belediye Başkan Adayı Sinan Erarslan, Doğanyol Belediye Başkan Adayı Osman Solmaz ve parti teşkilatı ile birlikte yerel seçim çalışmaları kapsamında Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat’ı makamında ziyaret ederek, 31 Mart Yerel Seçimleri konusunda istişarelerde bulundu. Saadet Partisi adaylarının ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat, AK Parti Malatya il teşkilatının şahsına ve Pütürge halkına saygısızlık yaptığını belirtti. Polat, “31 Mart yerel seçimleri Türkiye için çok büyük önem arz etmektedir. Geçmişte refah partisi ile başlayan, belediyecilikte çığır açan bir olayın şahitleriyiz. Bu bayrağı devralan Adalet ve Kalkınma Partisi olmuştur. Önümüzdeki seçimlerde Pütürge özelinde ise şahsıma bir haksızlık yapıldı. Pütürge halkına da bir saygısızlık yapıldı. Ben mevki makam hırsı içerisinde değilim. Hizmet için buradayız. Ama bunu bir şekilde partime zarar verecek, liderimize, Sayın Cumhurbaşkanımıza zarar verecek, davaya zarar verecek bir takım oluşumlar ve ayak oyunları sonucu görev bize tevdi edilmedi” dedi. Polat, partisine ve liderine bağlı olduğunu, kendisi hakkında disiplin ve ihraç gibi söylemlerin gündemde olduğunu hatırlatarak, buna hiç gerek olmadığını, gerekirse kendisinin istifa edeceğini belirtti.

Yiğidi öldür hakkını teslim et

Saadet Partisi Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Cemali Marasalı ise, Polat’ın Pütürge’de güzel hizmetler yaptığını söyledi. Marasalı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sürekli Türkiye’deki 1994 ruhuna atıfta bulunduğunu ve bu ruhu temsil edenin Saadet Partisi olduğunu belirterek, “Biz daha önce de defalarca geldik, gittik Pütürge’de Mehmet Polat Başkanımızın çalışmalarına bizzat şahidiz. Her ne kadar rakibiz olan bir partide rakibimiz olan bir belediye başkanı da olsa yiğidi öldür hakkını teslim et derler. Biz yiğidi öldürmeden hakkını teslim edelim. Bu bölgede hizmetler hepimizi memnun etmektedir. Türkiye’de 1994 yılı konusunda Sayın Cumhurbaşkanımız da atıfta bulunuyor. 1994 ruhu çağırma ile gelecek bir ruh değildir. 1994 ruhunu bugün temsil eden parti Saadet Partisi’dir. Nedir bu görüş? Halka hizmeti, hakka hizmet olarak benimseyen görüş. Bu lafta değil, icraat olarak yapan, buna gerçekten inanarak yapan, davaya hizmet olarak gören bir görüş. Fakat maalesef massa, nisa ve kasa imtihanını kaybeden insanlara tekrar gel sıfırdan başa dön, yeniden 1994 ruhuna sahip ol deme ile bu ruha sahip olamayacaklarını kendileri de biliyorlar. Ben inanıyorum ki Pütürge’nin üzerinde konsensüs sağladığı, halkın adayı olan Kasım Tilbaç’ı Pütürge’de Mehmet Başkanımız tecrübeleri ile inşallah destekleyecektir. Eksiklerini söyleyecektir, tecrübesi ile kendisine yol gösteren bir ışık olacaktır. Kendisinin ekibi de sağlam bir duruş gösteriyor. O ekibe de hasetten teşekkür ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği geride hoş bir seda bırakalım meselesi var. Mehmet ağabeyin gerçekten arkasında hoş bir seda bıraktığını biliyoruz. İnsanların; Allah razı olsun geldi başkanlık yaptı ama güzel hizmetler de yaptı, arkasından güzel hizmetler bırakarak gidiyor” denilen örnek bir belediye başkanı olduğunu da görüyoruz. Kendisine bir kez daha içtenlikle teşekkür ediyoruz. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN