Samimi değiller

İktidarın hazırladığı yasa değişikliğini eleştiren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, 'İktidar partileri, siyasi ahlak, demokrasi seçmen ve sandık iradesini savunma bahanesiyle, seçim ve siyasi partiler yasasında, TBMM içtüzüğünde milletvekili dokunulmazlıklarının kaldırılmasında kendilerine göre düzenlemelere gitme hazırlığındalar' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Samimi değiller
İktidarın hazırladığı yasa değişikliğini eleştiren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, “İktidar partileri, siyasi ahlak, demokrasi seçmen ve sandık iradesini savunma bahanesiyle, seçim ve siyasi partiler yasasında, TBMM içtüzüğünde milletvekili dokunulmazlıklarının kaldırılmasında kendilerine göre düzenlemelere gitme hazırlığındalar” dedi.
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, yaptığı açıklamada, hükümetin hazırladığı yasa değişikliğini eleştirdi. “Milletvekillerinin parti değiştirmelerini “siyasi ahlaksızlık” diyerek yasaklamayı amaçlayan iktidar siyasi tarihimizin en büyük milletvekili transferini daha kurduğu gün gerçekleştirdi” diyen Kiraz “İktidar ortağı MHP’nin yanı sıra DYP, ANAP, HAS Parti, DSP, ÖDP ve bir çok partinin genel başkanı da dahil en zengin transfer albümüne sahip parti AKP’dir. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinden sonra 5 belediye başkanı ve en az 100 başkan transfer edeceklerini ilan ettiklerini çabuk unuttular. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın siyasi yasağının kaldırılması da dahil, bugüne kadar hep demokratik siyasetin, demokratik temsilin, seçmen iradesinin özgürce tecellisinin, tüm siyasi partilerin seçime girmesi ve yarışmasının yanında olduk, yolu açtık. İktidar ise demokratik siyasetin önünü kesme, yollarını kapatma, muhalefetin hareket alanını kuşatma peşinde” ifadelerini kullandı. 

Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN