Sahte algı yaratılıyor

MHP Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu, “Parti ve partililer aleyhinde sürekli yalan haberler üretilerek, gerçekler saptırılmaktadır” dedi.

Sahte algı yaratılıyor
Siyaset
MHP Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu, “Parti ve partililer aleyhinde sürekli yalan haberler üretilerek, gerçekler saptırılmaktadır” dedi.

Haber Editörü: Yusuf Cici

Anadolu Basın Yayın Birliği (ABYB) Malatya Şube Başkanlığı Yönetim Kurulu üyeleri MHP Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu’nu ziyaret edip, gündeme dair söyleşi ve Malatya ile alakalı projeler hakkında değerlendirmelerde bulundu. Ziyarette özellikle son günlerde kamuoyunun konuştuğu ve en çok merak edilen, “MHP’de İl Başkanlığı değişikli olacağına dair yaratılmaya çalışılan sahte algı” gündemdeki en önemli başlık oldu. Fendoğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Son günlerde MHP'nin siyaset gündemine damga vurması üzerine, parti ve partililer aleyhinde yalan haberler üretildiği, gerçeklerle alakası olmayan olayların gündeme gelmesi ve gerçeklerin saptırılması Partimize yönelik, nifak ve ayrışmayı isteyen, fitne ateşini körüklemeye çalışan, türlü entrikalarla Teşkilatımıza zarar verme düşüncesinde olanlar ‘’İl Başkanı değişikliği yapılacak” algısı oluşturmaya çalışmaktadır” ifadelerine yer verdi. “Milliyetçi Hareket Partisi Malatya İl Başkanı R. Bülent Avşar, göreve geldiği günden itibaren tüm teşkilatlarımız ile uyum içinde canla başla çalışmış ve çalışmaların sonucu olarak da Malatya’da büyük başarı elde edilmiştir” şeklinde açıklama yapan Fendoğlu, “Kesin ve net bir şekilde ifade etmek istiyorum ki, her türlü fitne, entrika ve eleştiri karşısında, dün olduğu gibi bugünde yarında hareketin ruhunu zedeleyecek herhangi bir hataya düşmeyeceğiz. Malatya MHP İl ve İlçe teşkilatımız, birlik, beraberlik ve uyum içerisinde çalışmakta, İl ve İlçelerde hizmet için gereken gayreti sarf etmektedir. Milliyetçi Hareket Partisi Malatya İl Başkanı R. Bülent Avşar görevinin başındadır ve herhangi bir değişiklik söz konusu değildir” dedi. Gündemin ikinci ve önemli başlıklarından diğeri ise, Cumhur ittifakı adayı Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan oldu. Son günlerde, yaptığı çalışmalar ve açıklamalardan dolayı çeşitli eleştirilere maruz kalan, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın yanında olacağız, Başkanımıza destek vereceğiz” diye belirten Fendoğlu, “Başkanımız göreve başlar başlamaz Malatya için önemli hamleler yaptı. Sessiz çoğunluk bundan dolayı mutlu. Malatya ve Ülkemizin faydasına olacak her şey de biz parti olarak hep bulunduk, bulunmaya da devam edeceğiz” dedi. Ayrıca Malatya’nın akciğeri ve önemli alanlarından biri olan Abdullah Gül Parkı için soysal medya üzerinden yaptığı açıklamada, “Büyükşehir Belediye Meclisinin Abdullah Gül parkı ismini ,’’Sümer park’’ olarak değiştirmesi gerektiği konusu da gündeme damga vuran önemli başlıklardan biri oldu. ‘’Hemsehrilerimizin desteğini bekliyoruz” diye belirten Fendoğlu, konu ile alakalı olarak, “Vatandaşın talebi doğrultusunda bize düşen her türlü hizmeti vermeye hazırız. Yaptığımız bu çağrı ile gerek sosyal medya üzerinden almış olduğumuz destek, gerekse vatandaşla birebir görüşmelerimiz sonucunda gördük ki, haklı çağrımız son derece yerinde olmuştur. Vatandaşın, memnuniyeti ve desteği her zaman gücümüze güç katmıştır ve katmaya da devam ediyor” diye belirtti.

Bülten Son Güncelleme: 20 Ağustos 2019 21:25

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN