'Radyo Yeşilyurt' Aslında Yokmuş

Mart ayı Yeşilyurt meclis toplantısında, CHP Grup Üyeleri tarafından, Yeşilyurt Belediyesi tarafından 93.8 frekansında yayın hayatına başladığı açıklanan 'Radyo Yeşilyurt'un yasal olmadığını dile getirilerek, meclise soru önergesi verilmişti. Nisan ayı meclis toplantısında soruya yazılı cevap verildi. Verilen cevaptaki açıklamalara göre, aslında 'Radyo Yeşilyurt' diye bir radyo yokmuş.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
'Radyo Yeşilyurt' Aslında Yokmuş
Mart ayı Yeşilyurt meclis toplantısında, CHP Grup Üyeleri tarafından, Yeşilyurt Belediyesi tarafından 93.8 frekansında yayın hayatına başladığı açıklanan 'Radyo Yeşilyurt’un yasal olmadığını dile getirilerek, meclise soru önergesi verilmişti. Nisan ayı meclis toplantısında soruya yazılı cevap verildi. Verilen cevaptaki açıklamalara göre, aslında 'Radyo Yeşilyurt' diye bir radyo yokmuş.
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

Geçtiğimiz aylarda Yeşilyurt Belediyesi Basın Birimi tarafından basına servis edilen haberde, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın talimatıyla Yeşilyurt Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü bünyesinde 93.8 frekansında Radyo Yeşilyurt’un yayın hayatına başladığı duyurulmuştu. CHP Grup Üyeleri Mart ayı meclis toplantısında Yeşilyurt Belediyesi’nin frekanslı yayın hayatına geçişini eleştirerek, meclise 4 yazılı soru yöneltmişlerdi. Nisan ayı meclis toplantısında, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Cüreoğlu imzasıyla soru önergesi cevaplandırıldı. Verilen cevapta, 'Yayın lisansı olan herhangi bir TV veya Radyo'ya doğrudan ya da dolaylı bir ortaklığımız bulunmamaktadır. Bahsi geçen Yeşilyurt Radyo'nun belediyemizle bir ortaklığı bulunmadığı gibi sahibi ya da ortaklık yapısı hakkında resmi bir bilgi belediyemizde bulunmamaktadır. Kiralanmış ya da satın alınmış herhangi bir frekans bulunmamaktadır." cevabı, kamuoyunda, Yeşilyurt Belediyesi bizimdir diye açıkladığı 'Radyo Yeşilyurt'a ne oldu? sorusunu getirdi.

Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN