Radar Üssünü derhal kapatın

Malatya Yeni Cami Meydanı'nda basın açıklaması yapan Kürecik NATO Radar Üssüne Hayır İnisiyatifi, 2012 yılında kamuoyunun tüm itirazlarına rağmen Siyonist İsrail'e istihbarat desteği vermek amacıyla Malatya'da kurulan Kürecik NATO Radar Üssü derhal kapatılmasını talep etti.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Radar Üssünü derhal kapatın
Malatya Yeni Cami Meydanı'nda basın açıklaması yapan Kürecik NATO Radar Üssüne Hayır İnisiyatifi, 2012 yılında kamuoyunun tüm itirazlarına rağmen Siyonist İsrail’e istihbarat desteği vermek amacıyla Malatya’da kurulan Kürecik NATO Radar Üssü derhal kapatılmasını talep etti.
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

Kürecik NATO Radar Üssüne Hayır İnisiyatifi, Malatya Yeni Cami Meydanı'nda Cuma namazından sonra "NATO'ya ve Üslerine Hayır" sloganıyla basın açıklaması düzenledi.

Müslümanlara vahşice saldırıldı

İnisiyatif adına basın açıklamasını okuyan Mehmet Tunç, Siyonist İsrail'in Mescidi Aksa’da namaz kılan Müslümanlara vahşice saldırarak, Doğu Kudüs’ü işgal planı çerçevesinde Şeyh Cerrah mahallesindeki evleri gasp etmeye başladığını anımsatarak, "Bununla da yetinmeyip Heykel Örgütü gibi Siyonist yapıları sahaya sürerek 10 Mayıs’ta Mescidi Aksa’ya on binlerce Siyonist’in baskın yapmasını organize etmişti. Korsan İsrail’in tüm bu şom planları ve vahşi girişimleri Kudüslü Müslümanların direnişiyle karşılaşmış ve Mescidi Aksa’ya yönelik tehlikenin giderek artması üzerine Kassam Tugayları, Siyonist rejime Aksa’ya yönelik saldırıları durdurması yönünde bir ültimatom vermişti. Fakat gasıp İsrail bu ültimatomu göz ardı edip Mescidi Aksa’ya ve Kudüslü Müslümanlara saldırmaya devam edince başta Kassam Tugayları ve Kudüs Seriyyeleri olmak üzere tüm Direniş Grupları füze seçeneğini devreye sokmuşlardı. Yani Gazze ve Gazze'deki direniş grupları Mescidi Aksa'yı korumak için bir anlamda kendilerini ve Gazze'yi feda edeceklerini gösterdiler" dedi. 

Cesur adımlar bekliyoruz

İsrail'in kınamadan anlamadığını ifade eden Tunç açıklamasının devamında ise; "Milletimiz tarihte eşine az rastlanır bir şekilde Gazze, Kudüs ve Mescidi Aksa için meydanlara inerek üzerine düşen vazifeyi yerine getirdi ve hükümete atması gereken adımlar konusunda kamuoyu desteği verdi. Cumhurbaşkanımız ve hükümet Siyonist İsrail’i en sert şekilde kınadı. Fakat bu katil rejime gereken dersin anlayacağı dilden verilmesi gerektiğinin dillendirmesine rağmen henüz milletimizin, Filistinli kardeşlerimizin ve İslam dünyasının beklediği fiili adımlar bir türlü atılmadı. Hükümetimizin bu takdire şayan söyleminin eylemle de desteklenmesi gerektiğine inanıyoruz. Çünkü Siyonist İsrail, rahmetli Necmeddin Erbakan hocamızın da buyurduğu gibi sözden ve kınamadan anlamıyor, güçten ve yaptırımdan anlıyor. 80 milyon tek yürek halinde cumhurbaşkanımızdan ve hükümetten bu konuda daha cesur adımlar bekliyor. Biz, milletimiz adına hükümetten bir an önce şu adımları atmasını talep ediyoruz. 2012 yılında kamuoyunun tüm itirazlarına rağmen Siyonist İsrail’e istihbarat desteği vermek amacıyla Malatya’mızda kurulan Kürecik NATO Radar Üssü derhal kapatılmalıdır" diye konuştu. 

NATO'dan çıkılarak üsler kapatılmalı

Milletin adına hükümetten bir an önce bazı adımlar atmasını talep eden Tunç, "Siyonist İsrail ile ülkemiz arasında var olan tüm ilişkiler tamamen kesilmeli, ülkemizdeki Siyonist elçilik ve konsolosluk hemen kapatılmalıdır. Mavi Marmara konusunda yapılan yanlıştan dönülmelidir. Mavi Marmara konusunda Siyonist İsrail ile yapılan anlaşma iptal edilmeli ve Siyonist komutanların ve yetkililerin hem ülkemizde ve hem de uluslararası mahkemelerde yargılanmasının önü açılmalıdır. Bu vesileyle 11. seneyi devriyesini geçtiğimiz günlerde geride bıraktığımız Mavi Marmara katliamında şehit olan 10 kardeşimizi özlemle ve rahmetle anıyoruz. Bu katliamı gerçekleştiren Siyonist İsrail'i bir kez daha lanetliyoruz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan Yahudilerin Siyonist İsrail’de askerlik yapmasına imkan sağlayan kanun derhal iptal edilmelidir. Türkiye'mize giydirilmiş olan NATO deli gömleği bir an önce çıkarılmalı, ülkemiz NATO'dan çıkmalı ve tüm NATO üsleri kapatılmalıdır. Terörist İsrail’in en büyük hamisi olan büyük şeytan ABD/NATO’nun kullanımındaki İncirlik NATO üssü derhal kapatılmalıdır" şeklinde konuştu. 

Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • mustafa44 | 05 Haziran 2021 08:55

    Bir günde Katil Esad'ın katliamlarını telin eden bir açıklama yapın samimiyetinize inanalım. Ehli sünnet düşmanlığınız İsrail düşmanlığınızı gölgede bırakıyor. Mehmet Tunç ve avanesi Suriye de katledilen çocuklara terörist onlar diyebilecek kadar zalim bir şia hareketinin Malatya daki temsilcileridir. Bunlar Haşti Şabi militanı İran aşığı Türkiye düşmanıdır.

BUNLARA DA BAKIN