Patlayıcı ele geçirildi

Malatya'da geçmiş yıllarda PKK/KCK terör örgütü mensuplarınca kullanıldığı belirlenen bir mağaraya düzenlenen operasyonda 5 kilogram A-4 patlayıcı ile birlikte giyim ve yaşam malzemeleri ele geçirildi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Youtube Kanalı VİDEO
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

Alınan bilgiye göre; Malatya İI Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan istihbarı çalışmalar sonucunda Doğanşehir İlçesi Sürgü Mahallesi bölgesinde geçmiş yıllarda PKK/KCK terör örgütü mensuplarınca kullanıldığı değerlendirilen bir mağaranın tespit edilmesi üzerine Şehit Jandarma Er Mehmet Açlan Operasyonu düzenlendi. 

 Jandarma ekiplerince geniş güvenlik önlemleri alınarak girilen mağarada yapılan inceleme ve araştırma da PKK/KCK terör örgütü mensuplarınca 2014/2015 yıllarında kullanıldığı değerlendirilen mağara içerisinde, 5 kilogram A-4 plastik patlayıcı, 17 Adet mekanik fünye, 3 metre iletken kablo, 1 adet 2014 tarihli küçük tüp, 1 adet pense ve çok miktarda muhtelif giyim ve yaşam malzemesi ele geçirildi. 

Ele geçirilen malzemeler üzerinde Olay Yeri İnceleme Timi tarafından gerekli çalışmalar yapıldıktan sonra  malzemeler Doğanşehir Cumhuriyet Savcısının talimatı ile olay yerinde imha edildi.  

Burhan Karaduman

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN