Parasını vereceğiz

Yeni Malatyaspor'un Kulüp Başkan Adayı Kamil Göksu, 8 yıllık süreçte herkes gibi kendisinin de kulüp başkanı Adil Gevrek'e destek verdiğini ancak gelinen süreçte Adil Gevrek'in yanında, sağında, solunda değil karşısında olacağını söyledi. Bütçelerinin 80 ila 90 milyon civarında olduğunu belirten Göksu, 'Göreve geldiğimizde, Tetteh ve Mustafa Eskihellaç'ın takımda kalması için Adil Gevrek'in cebinden ödediği parayı Gevrek'e geri vereceğiz' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

Önümüzdeki haftalarda yapılması planlanan Yeni Malatyaspor Kulüp Başkanlığına adaylığını geçtiğimiz günlerde açıklayan şu anda ise, kulüpte Denetleme Kurulu Başkanlığını yürüten Kamil Göksu, kentteki bir otelde basın mensuplarıyla bir araya geldi. Göksu, 80-90 milyon bütçelerinin olduğunu belirtti. Yönetimin ibra edilmesiyle ilgili olarak Göksu, “Mali Genel kurulda, Adil Gevrek'in savunmasını dinledikten sonra ibra edip etmeyeceğime karar vereceğim” dedi.

Yeniden Süper Lige çıkaracağız

Yeni Malatyaspor’u yeniden süper lige çıkarmak için aday olduğunu vurgulayan Göksu, “Yeni Malatyaspor’u tüm halkımızla yönetmeye talibiz. Asla ve asla şüpheye, şaibeye fırsat vermeyecek ve herkese karşı şeffaf olacağız. Oluşturduğumuz bütçe ile, hali hazırda yapmış olduğumuz sponsor görüşmeleriyle mali yönden zor günler geçiren kulübümüzü düze çıkaracak planlamaların hepsini tamamlamış bulunmaktayız. Kulübün her kaleminde borç olması hepimizi karamsarlığa sürükleyebilir ancak mazbatamızı aldığımız günden itibaren sürdürülebilirliğini kaybetmiş olan kulübümüze sağlayacağımız maddi kaynaklar ile takımımızı tekrar mali yönden sürdürülebilir hale getireceğiz” dedi.

Başkanın yanında değil karşısındayım

8 yıllık süreçte herkes gibi kendisinin de Yeni Malatyaspor Kulübü Başkanı Adil Gevrek’e destek verdiğini kaydeden Göksu, “Sizler gibi bende 8 sene Adil Gevrek başkanın arkasında oldum, destek verdim. ‘ Adil Gevrek destekli aday olduğum’ noktasında bir kamuoyu oluşması da gayet doğal. Bu süreçte acımasızca eleştirildim. Beni eleştiren arkadaşlara da hak veriyorum, saygıyla karşılıyorum. 2.Lig’den alıp 1.Lig’e çıkarırken, Kamil Göksu olarak bende destek verdim. Taraftarlar gibi bende destek verdim, yanında oldum. 1.Lig’den Süper Lig’e çıkarırken, bu şehir bütün dinamikleriyle destek vermedi mi? bu şehir başarıları birlikte yaşamadı mı? Süper Lig’de başarılı olup Avrupa’ya giderken bu şehir destek vermedi mi? Bende destek verdim, yanında oldum. Karşısında mı olmam gerekiyordu. Bu kadar emek, katkı ve destek vermemize rağmen takımımız küme düşürülmüştür. Takımımız mali olarak bir darboğaza girmiştir. Burada yönetimsel hataların olduğunu hepiniz gibi bende gördüm. Bu süreçte elbette ki benden destek beklemeyin. Bende sizler gibi Adil Gevrek’in yanında değil karşısındayım. Bu hataları gördük ve bende yönetime talip oldum” diye konuştu.

Takım iyi yönetilmedi

Mali olarak takımın iyi yönetilmediğini ifade eden Göksu; “Beni arayıp, “Takım küme düştü, bundan büyük mutluluk olabilir mi?” diyenler var. İki dünya lideri çıkarmış şehir bu hale geldi. Yeni Malatyaspor’umuzun başarısına sevinecek, başarısızlığına üzülecek bir yapı oluşturmak istiyoruz. Ağlayacak, üzülecek ama ben şehirde bunu göremedim. Mali olarak takım iyi yönetilmedi. Bu mali tabloların hesabını ben değil, kulüp başkanı verecek. Bu harcamaları yapan, gelirleri elde eden kulüp başkanı Adil Gevrek’tir. Kulüp başkanı herkesi tatmin eden bir açıklama yapar, delegelerde mali genel kurulda ibra eder onu bilemem. Bunları nasıl açıklayacak, haklı noktaları var mı yok mu hep beraber göreceğiz” açıklamasında bulundu. Tetteh ve Mustafa Eskihellaç’ın alacaklarını Adil Gevrek’in cebinden ödediğini söyleyen Göksu, yönetime geldiklerinde, Gevrek'in cebinden ödediği parayı Gevrek'e geri ödeyeceklerini vurguladı.

Nevzat Kanar

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN