Önder'den tepki

Malatya Önder İmam Hatipliler Derneği Başkanı Abdurrahman Taşkesen, Cübbeli Ahmet Hoca'nın İmam-Hatip Liseleri'ne ilişkin açıklamasına tepki gösterdi. Taşkesen, imam hatip okullarının ülkemizde örnek bir eğitim modeli olduğunu belirterek, İmam Hatip okullarının yüzyılı aşan tarihiyle fen ve sosyal bilimlerle İslam İlimlerini öğrencilerine birlikte veren eğitim kurumları olduğunu söyledi. 

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

CNNTÜRK televizyonunda yayınlanan Tarafsız Bölge programında Ahmet Mahmut Ünlü'nün İmam-Hatip Liseleri'ne ilişkin açıklamasına tepki gösteren Malatya Önder İmam Hatipliler Derneği Başkanı Abdurrahman Taşkesen, imam hatip okullarının ülkemizde örnek bir eğitim modeli olduğunu belirtti. Taşkesen, CNNTÜRK televizyonunda Tarafsız Bölge programının konuğu tarafından yanlış ve eksik bilgiden kaynaklı yapıldığına inandıklarını vurgulayarak, "Açıklamalarla her platformda ortaya çıkması muhtemel olan tekil örnekler üzerinden koskoca bir camianın hedef alınması ve genelleyici bir yaklaşım içinde olunması, İmam Hatip camiası olarak bizleri üzmüş ve rahatsız etmiştir. İmam Hatip okulları yüzyılı aşan tarihiyle fen ve sosyal bilimlerle İslam İlimlerini öğrencilerine birlikte veren eğitim kurumlarıdır. Kurulduğu günden beri ülkemiz için çalışan okullarımız bundan sonra da hizmet etmeye, katma değer üretmeye, kaliteli ve nitelikli insan yetiştirmeye devam edecektir. İmam Hatip okulları kimi çevrelerin hedef göstermesine ve engelleme çabalarına rağmen milletimizin büyük bir özveri ile sahip çıktığı eğitim kurumları olmuştur" dedi. 

Milletimize ve öğrencimize yapılmış bir haksızlıktır

İmam Hatip okulları ülkemizin zengin tarihî tecrübesinden süzülerek ortaya çıkan örnek bir eğitim modeli olduğunu ifade eden Taşkesen, "Olumsuz bireysel örneklerden yola çıkarak İmam Hatip modelini tümüyle itham etmek, hakikate dayanmayan zanlarla bu modele dair olumsuz algı oluşturmaya çalışmak milletimizin emeğine ve bu okullara emek veren binlerce insana ve yüz binlerce öğrencimize yapılmış bir haksızlıktır. Ülkemizin içeride ve dışarıda pek çok sorunla mücadele ettiği bir süreçte İmam Hatip okullarını gündem malzemesi yapmaktan sakınmak, toplumsal birlik ve kardeşliğimize zarar verici yaklaşımlardan uzak durmak başta ilim adamları ve kanaat önderleri olmak üzere herkesin ortak sorumluluğudur.  Bizler ÖNDER İmam Hatipliler Derneği olarak hiçbir suni tartışmanın tarafı olmayacağımızı, gençlerimizin eğitimine her zaman destek olacağımızı, ülkemizin ve milletimizin her alanda gelişmesi için gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğimizi, çalışmalarımız sırasında birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin her zaman önceliğimiz olacağını kamuoyuna saygıyla beyan ederiz" açıklamasında bulundu. 
 

Nevzat Kanar

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN