Okuyup yazana ödül

Malatya İl Müftüsü Veysel Işıldar, Malatya İl Müftülüğü tarafından geçen yıl başlatılan, 'Hem Okuyorum, Hem Yazıyorum' yarışmasının gelen talepler üzerine bu yılda devam edeceğini belirterek, ödüllü yarışmanın önceden yapıldığı gibi pandemi nedeniyle internet ortamından online olarak 2 farklı kategoride yapılacağını söyledi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Okuyup yazana ödül
Malatya İl Müftüsü Veysel Işıldar, Malatya İl Müftülüğü tarafından geçen yıl başlatılan, ‘Hem Okuyorum, Hem Yazıyorum’ yarışmasının gelen talepler üzerine bu yılda devam edeceğini belirterek, ödüllü yarışmanın önceden yapıldığı gibi pandemi nedeniyle internet ortamından online olarak 2 farklı kategoride yapılacağını söyledi.
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

Malatya Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü geçtiğimiz yıl 'Gençlere Yönelik, Sosyal Medyadan Kitap Tahlili ve Kompozisyon' yarışması düzenlemişti.  İl Müftüsü Veysel Işıldar, yarışmanın gelen talepler üzerine bu yılda devam edeceğini kaydetti. Yarışmanın detayları hakkında bilgiler paylaşan Işıldar, "Ödüllü olarak yapılacak yarışmada her 2 kategoride dereceye girenler ödüllendirilecek. İlk 10. Sıraya girenler para ödülü ile ödüllendirilirken 11-15 arası gençler ise kitap ile ödüllendirilecek. Yarışmada 1. Kategoride 2003-2007 doğumlu gençler, 2. Kategoride ise 1993-2002 doğumlu gençler yarışacak. Şimdiden bütün yarışmacılara başarılar diliyor ve katılımlarını bekliyorum" dedi. Yarışma kapsamında, Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından Gençlik Kitapları serisinde yayınlanan, Adnan Bülent Baloğlu tarafından kaleme alınan Bilinç Tıkanması adlı eserin tahlil edileceğini söyleyen Işıldar, "Yaşadığımız yüzyılda Müslüman toplumların karşılaştığı sorunlar neler? İç sorunlarıyla baş etmede yetersiz, dış sorunlarını halletmede etkisiz kalan Müslüman toplumları neler bekliyor? Kapitalizmin getirdiği tüketim kültürü ve moda endüstrisi insanı acımasızca kuşatmış durumda. “Bilinç Tıkanması” eserinde kültürel aidiyet ekseninde Müslüman gençlik, benliğini sorguluyor. Bireycilik, bencillik, maddecilik, rekabet, yabancılaşma gibi konular yer alıyor" diye konuştu. 

Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN