Okullarımızı bölmeyin

Çilesiz Mahallesinde bulunan Beydağı Anadolu Lisesi ve Selahattin Eyyübi İlkokulunun bulunduğu alana, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından anaokulu yapılacağı öne sürüldü. Bu duruma tepki gösteren mahalle muhtarı Veysel Özfındık, 'Mahallemizde anaokulu yok ama okulların içerisinde anasınıfları var onlar da mahallemiz için yeterli. Milli Eğitim okullarımızı bölüp anaokulu yapacağına gençlerimizin sportif faaliyetlerini aktivitelerini gerçekleştirebilecekleri çok amaçlı spor tesisleri yapsınlar' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Okullarımızı bölmeyin
Çilesiz Mahallesinde bulunan Beydağı Anadolu Lisesi ve Selahattin Eyyübi İlkokulunun bulunduğu alana, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından anaokulu yapılacağı öne sürüldü. Bu duruma tepki gösteren mahalle muhtarı Veysel Özfındık, ‘Mahallemizde anaokulu yok ama okulların içerisinde anasınıfları var onlar da mahallemiz için yeterli. Milli Eğitim okullarımızı bölüp anaokulu yapacağına gençlerimizin sportif faaliyetlerini aktivitelerini gerçekleştirebilecekleri çok amaçlı spor tesisleri yapsınlar’ dedi.
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

Malatya'nın Yeşilyurt ilçesi Çilesiz Mahallesinde bulunan Beydağı Anadolu Lisesi ve Selahattin Eyyübi İlkokulunun bulunduğu alanın bölünerek Milli Eğitim Bakanlığı tarafından anaokulu projesi yapılmasına, mahalle sakinleri, okul aile birliği ve mahalle muhtarı tepki gösterdi. 

Çok amaçlı spor tesisleri yapsınlar

Konuyla ilgili konuşan Çilesiz Mahalle muhtarı Veysel Özfındık, mahalle içerisinde anaokulunun bulunduğunu, mahallenin anaokuluna ihtiyacı olmadığını belirterek, "Mahallemizde şundan dolayı ihtiyaç yoktur.  Mahallemizin yüzde 80'i memur, memurlar çocuklarını sabah bırakıp akşam alacakları kreşlere götürüyorlar. Buradaki ana okullardaki sistem sabahtan öğleye kadar. Bundan dolayı veliler çok göndermiyorlar. Beydağı Anadolu Lisesine, 7-8 bin öğrenci talebi oluyor, kayıt olmak için, yaklaşık bin 500 öğrenci eğitim görüyor. Biz, Beydağı Anadolu Lisesi ve Selahattin Eyyübi İlkokulunun içerisine anaokulu yapılmasını istemiyoruz.  Gençlerin nefes alacağı alan lazım. Milli Eğitim gençlerimiz için bir şey yapmak istiyorsa, çok amaçlı spor alanları yapsınlar. Bizim istediğimiz burada eğitim alanı için ayrılan 50 dönümlük bir alanımız var. Madem anaokulu yapmak istiyorsa buraya yapsınlar. Boş alan var oraya yapsınlar. Öğrencilerinin nefes alacağı alanı kapatmasınlar. Biz yetkililerle görüştük, bize tarar sağlayacağını söylediler bu şekilde bize hiçbir yarar sağlamaz. Mahallemizde anaokulu yok ama okulların içerisinde anasınıfları var onlar da mahallemiz için yeterli. Milli Eğitim Okullarımızı bölüp anaokulu yapacaklarına gençlerimizin sportif faaliyetlerini aktivitelerini gerçekleştirebilecekleri çok amaçlı spor tesisleri yapsınlar" diye konuştu. 

Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 8

 • Burak | 08 Temmuz 2021 23:40

  Bir egitimci ve bir mahalle sakini olarak yazıyorum. Muhtar doğru söylüyor; Meyvecilik araştırma enstitisü içerisinde 50 dönüm okul alanı var neden buraya bağımsız bir anaokulu yapılmıyorda, mevcut okullar bölünüp içerisine anaokulu yapılıyor. Okullardaki anasınıfı ögrenci sayısı iki sınıfta 30 kişiyi geçmezken mevcut olan okulların içerisine bir daha okul yapılırmı? Soruyorum Hangi çalışan anne baba sabah sekizden öğlen onikiye kadar olan anaokulu sistemine çoçuğunu göndermek ister hemde bir lisenin içerisinde. Okulların içerisine çok amaçlı spor tesisi yapılsın.

 • Cilesizli | 08 Temmuz 2021 09:28

  Muhtar nerde hakli sadece kendini düşünüyor yandaslar sizde kendisine destek verin mahalleye okul yapılmasının neyi kötü Allah aşkına

 • ahmet | 08 Temmuz 2021 08:43

  ANAOKULLARINA HER GEÇEN GÜN DAHA FAZLA İHTİYAÇ OLUYOR NASIL İHTİYAÇ OLMUYOR.

 • Gökay Barutçuoğlu | 07 Temmuz 2021 21:52

  Bu konuda muhtarımız sonuna kadar haklı gerekli alanların uygunluğuna göre spor ve kültür merkezleri yapılması daha isabetli olacakdır. Ayrıca lise gibi ileri yaşdaki öğrencilerin yanında ana sınıfı öğrencilerinin eğitimi nederece mantıklı birde işin o boyutunu göz önünde bulundurmak gerekli.

 • Halka rağmen | 07 Temmuz 2021 17:46

  Burada muhtar beyin söyledikleri dikkatle incelenip gerekli Araştırma yapılmalı. Milli eğitim her istediğini hiç düşünmeden yapma yolunu seçmemeli. Mahalle sakinlerinin ihtiyaçları eğitim alanlarının daraltılmaması konuları göz önünde bulundurulmalı. Kısaca olay benim istediğim olacak zihniyetiyle yapılmamalı. Hem mahalle sakini hem o bölgedeki bir eğitimci olarak söylüyorum bunları.

 • Yasin öztekin | 07 Temmuz 2021 16:02

  Sayın muhtarımız çok haklı bu konuda mahalleli olarak böyle bisey istemiyorum okulumuz bölünmesini istemiyoruz

 • Hatice Bayrak | 07 Temmuz 2021 13:27

  Muhtar Halkın temsilcisi,neye dayanarak öyle düsunüyorsunuz,okulumuzun spor salonu olarak ayrılan yere Spor salonu bir an önce yapilmali

 • Abdurrahman keleş | 07 Temmuz 2021 12:28

  Ben o mahallede okulun yan tarafından oturuyorum mahalleliden böyle bir tepki görmedi, muhtar bey tek kendi istemiyor galiba..

BUNLARA DA BAKIN