Öğrencilere kaynak kitap

Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından sınava hazırlanan 4 bin 8. sınıf öğrencisine, kaynak kitap ve sınav destek materyali dağıtımını gerçekleştirilecek.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Öğrencilere kaynak kitap
Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından sınava hazırlanan 4 bin 8. sınıf öğrencisine, kaynak kitap ve sınav destek materyali dağıtımını gerçekleştirilecek.
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre;  İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Orhan Gazi Ortaokulunda düzenlenen 8. sınıf öğrencilerine kaynak kitap dağıtım etkinliğine Vali Aydın Baruş, İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay, Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü, ilgili okul yöneticileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay, “Bugün sekizinci sınıftan sınava hazırlanan 4 Bin öğrencimize sınav destek materyali dağıtımını gerçekleştireceğiz. Hazırladığımız 4 bin setin her birinde iki kaynak kitabımız yer almaktadır. Daha önce 8 bin adet yardımcı kaynak kitap dağıtmıştık. Bununla birlikte toplam 16000 adet yardımcı kaynak kitabı öğrencilerimize ulaştırdık. Hedeflediğimiz gibi, çocuklarımızı hem sınava hazırlamak hem de onların motivasyonlarını, hazır bulunuşluk düzeylerini ve test çözme becerilerini geliştirme noktasında adımları atıyoruz, atacağız. Bu konuda bizlere destek olan  Bakanımız Sayın Ziya Selçuk’a, Bakan Yardımcımız Sayın Mahmut Özer’e ve  Ölçme Değerlendirme Genel Müdürümüz Sayın Sadri Şensoy’a teşekkür ederiz.” dedi. Pandemi döneminde gerekli her türlü çalışmanın yapılacağını belirtti. 

Vali Aydın Baruş ise, sınava girecek öğrencilere hitaben yapmış olduğu konuşmada, “Önemli olan şey ‘Disiplinli Çalışmaktır’, disiplinli çalışarak başarı ivmesini yükseklere taşıyan bir sürü gençlerimiz var” dedi.

Öğrencilerin hayallerini ve geleceğe yönelik hedeflerini de soran Vali Baruş, sınava çok zaman kalmadı. Biliyorsunuz okullara 17 Mayısa kadar ara verildi. Çalışma düzeninizi bozacak motivasyonunuzu engelleyecek şeylerden kaçının, örneğin cep telefonu gibi sizin dikkatinizi dağıtacak araçlardan uzak durmaya çalışın” diyerek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Program Vali Baruş ve İl Milli Eğitim Müdürü Kanbay’ın  öğrencilere kaynak kitap dağıtımını gerçekleştirmesiyle sona erdi.
 

Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN