Müezzin darp edildi

Malatya Merkez Battalgazi ilçesinde filyasyon ekibinde görevli müezzin kayyım İsmail Gümüş, maske takmadığı için uyardığı şahıs tarafından saldırıya uğradı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Müezzin darp edildi
Malatya Merkez Battalgazi ilçesinde filyasyon ekibinde görevli müezzin kayyım İsmail Gümüş, maske takmadığı için uyardığı şahıs tarafından saldırıya uğradı.
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

Battalgazi İlçesi Tandoğan Camii Müezzin Kayyımı İsmail Gümüş, Malatya Valiliğince esnaf ve sivil halkın maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyulmasını denetlemek üzere filyasyon ekibinde görevlendirilmişti. Gümüş, görevi sırasında maske takmadığı için uyardığı şahıs tarafından fiziki saldırıya uğradı. Saldırının ardından şikayetçi olmak için telefonla polisi aramaya çalışan Gümüş, aynı şahıs tarafından tekrar saldırıya uğradı. Saldırgan tarafından telefonu kırılarak kullanılmaz hale gelen Gümüş, saldırgan hakkında suç duyurusunda bulundu. Diyanet-Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Engin, yaptığı yazılı açıklamada, “Tek suçu kurum ve mülki amirlerinin verdiği görevleri yapmak olan İsmail Gümüş hocamıza yapılan sözlü ve fiziki saldırıyı şiddet ve nefretle kınıyoruz. Gerekli cezayı alması için adalete güveniyor, konuyla ilgili dava sürecinin başladığını, din görevlilerine yapılan bu saldırıların kabul edilmeyeceğini hatırlatır, darp girişimi ile ilgili Diyanet-Sen olarak din görevlilerimizin ve üyelerimizin sonuna kadar arkasındayız. Davayı takip etmek görevimizdir” ifadelerini kullandı. 

Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • mustafa44 | 15 Şubat 2021 18:10

    Bizde filyasyon ekibindeyiz sokaktaki vatandaşın maske takmaması tabiiki doğru değil ancak filyasyon ekiplerindeki arkadaşların sokaktaki vatandaşa maske uyarısı yapma diye bir vazifesi yok. O vazife kolluk kuvvetlerinin vazifesi...Arkadaş kendi işgüzarlığının kurbanı olmuş.

BUNLARA DA BAKIN