MİAD üyeleri Kızılay'ı ziyaret etti

Malatyalı İş Adamları Derneği (MİAD) Kadın Kolları Başkanı Selin Yurdakul ile kadın kolları üyeleri İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay'ı makamında ziyaret etti.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
MİAD üyeleri Kızılay'ı ziyaret etti
Malatyalı İş Adamları Derneği (MİAD) Kadın Kolları Başkanı Selin Yurdakul ile kadın kolları üyeleri İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay’ı makamında ziyaret etti.
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

Ziyarette konuşan MİAD Kadın Kolları Başkanı Selin Yurdakul, Turgut Özal Tıp Merkezinin başarısını yakında takip ettiklerini belirterek, “Bir hafta önce gerçekleştirilen karaciğer nakil operasyonunda başta rektörümüz olmak üzere tüm ekibine başarılar diliyorum ve tebrik ediyorum. MİAD yönetim kurulumuz ve MİAD kadın kolları olarak İnönü üniversitemiz ve Turgut Özal tıp Merkezimiz ile sürekli bir işbirliği içerisindeyiz. Üzerimize ne düşüyorsa yapmak için gayret ediyoruz. Bugün de burada daha önce yapmış olduğunuz alkol ve uyuşturucu bağımlıların tedavi merkezinin geliştirilmesi ya da yeni bir binanın yapılması görüş alış verişte bulunacağız. Bunun ilgili birçok organizasyon yaptık bu yapmış olduğumuz organizasyonların gelirini yapılacak olan binanın ilk tuğlası bizde olsun diye topladığımız paraları buraya bağışlayacağız. Bizler Malatya'ya geldiğimizde otelde kalmıyoruz konuk evinde kalıyoruz. Bunun sebebi ise otele vereceğimiz paraya tedavi merkezine aktarıyoruz” dedi.

MİAD ile ortak bir çalışma içerisindeyiz

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay ise, MİAD’ ile madde bağımlıları tedavisi için ortak bir çalışma içerisinde olduklarını söyledi. Kızılay, “Malatyalı İş Adamları Derneğimiz ile çok iyi bir çalışma içerisindeyiz. MİAD’ın 2009 yılında başlayan 2011 yılında hizmete giren hasta ve hasta yakınları konukevi çok önemli bir çalışmaydı. Bundan sonra Üniversitesi'nin birçok faaliyetinde MİAD yer aldı en son 17 Nisan'da açtığımız Mehmet Şahin Nalbant hasta ve hasta yakınları Konukevi ile gerçekleştirdiğimiz büyük bir proje oldu. Başta Mehmet Şahin Nalbant olmak üzere MİAD yönetimine teşekkür ediyorum. Ağır hasta bakımevi yapılması için çalışma başladık. Kızılay Genel Başkanımıza bu konuyu ilettik oda olumlu buldu bununla ilgili bir proje hazırlayacağız inşallah bir hayırsever çıktığında bunu gerçekleştireceğiz” diye konuştu. 

İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN