Memleket teşkilatlanıyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ile yollarını ayıran Muharrem İnce'nin genel başkan olduğu Memleket Partisi Malatya Kurucu İl Başkanı Benay Turfanda Çinkılıç oldu. Çinkılıç, Malatya ve 5 ilçede şu an teşkilatlanmayı bitirdiklerini diğer ilçelerde ise teşkilatlanma çalışmaların halen devam ettiğini söyledi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Memleket teşkilatlanıyor
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ile yollarını ayıran Muharrem İnce’nin genel başkan olduğu Memleket Partisi Malatya Kurucu İl Başkanı Benay Turfanda Çinkılıç oldu. Çinkılıç, Malatya ve 5 ilçede şu an teşkilatlanmayı bitirdiklerini diğer ilçelerde ise teşkilatlanma çalışmaların halen devam ettiğini söyledi.
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

Memleket Partisi Malatya Kurucu İl Başkanı Benay Turfanda Çinkılıç, partisinin il binasında basın mensuplarıyla bir araya geldi. Çinkılıç, burada yaptığı açıklamada, Memleket Partisi'nin, ülkenin her yanında gönüllü olarak harekete geçen kitlelerin inancı, isteği ve güveni sonucunda oluştuğunu belirtti. Parti çalışmaları hakkında bilgiler paylaşan Çinkılıç, "Sivas Kongresinin yıl dönümü olan 4 Eylül 2020 de Memleket Hareketi olarak Halk için halkla beraber siyaset diyerek yola çıktık ve 18 Mayıs 2021’de Memleket Partimizi kurduk. Memleket Partisi, ülkenin her yanında gönüllü olarak harekete geçen kitlelerin inancı, isteği ve güveni sonucunda doğdu. Siyasete inancını yitirmiş,  haksız yere siyasetten dışlanan herkes için bir umut, alternatif oldu. Köklerini, Cumhuriyetin anti-emperyalist, kamucu, halkçı, devrimci ve laik dünya görüşünden almaktadır. Partimiz, toplumsal sorunları çözme kudretine sahip, hukuka ve ahlaka uygun politikaları kararlılıkla ve cesaretle uygulayacak bir iradenin vücut bulmuş halidir" dedi.

Halk iradesiyle geleceğimizi geri alacağız

Çinkılıç, parti programında yer alan 6 ilkenin Memleket Parti'sinin duruşunu net bir şekilde ortaya koyduğunu belirterek, "Ebedi yol göstericimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün muasır medeniyet hedefi ile yol almak. Terörün her türlüsünü kınamakla kalmayıp reddetmek. Dil, din, ırk mezhep, ve cinsiyet gibi her türlü ayrımcılığa karşı çıkmak. Kadına şiddete ve çocuk istismarına asla taviz vermemek. Siyasetten rant elde etmeye dur demek. Doğaya ve çevreye saygılı olmaktır. ‘Anavatan, yavru vatan, mavi vatan, gök vatan bir bütündür, parçalanamaz’ kararlılığıyla Malatya il ve ilçe teşkilatlarımızı kurmuş bulunmaktayız. Vatana ve millete en iyi şekilde hizmet etmek için sabırsızlanmaktayız. Memleket Partimiz ‘Cumhuriyetçi Demokrat’ felsefeyi benimsemektedir. Bu anlayışla, anayasal hukuk devleti, temel hak ve hürriyetleri, kuvvetler ayrılığını, düşünce, inanç ve ifade özgürlüğünü, çoğulcu demokrasiyi, toplumsal örgütlenmeyi, kadın haklarını, her türlü yaşam tarzına saygı duymayı, ekonomik ve sosyal hakları korumayı, yereli güçlendirmeyi içeren laik demokratik bir cumhuriyeti amaçlamaktayız. Gençlerimiz için fırsat eşitliğine dayalı, ücretsiz ve kesintisiz, bilimsel, çağa ayak uydurabilen, gençlere hayal kurduran ve gençlerin hayallerini gerçekleştirme imkanı veren nitelikli bir eğitim modellemesi için seferberlik başlatacağız. Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştireceğiz. Cumhuriyetimizin temel niteliklerini ve kuruluş ilkelerini esas alan yeni, sivil ve özgürlükçü bir ‘Cumhuriyet Sözleşmesi’ ile toplumsal barışı sağlayacağız. Türk Milleti olarak ‘ Barışacağız, bölüşeceğiz, büyüyeceğiz.’ Bugün itibariyle Memleket Partisi, el, yürek ve akıl birliğiyle bir uygarlık hikayesini yazmak üzere siyaset arenasında çok kısa sürede yerini almıştır. Bizler cesur ve onurlu insanların yaşadığı, huzur ve barış içinde ve adil bir memleketin hayalini canlandıracağız. O hayal için hep birlikte çabalayacağız, çalışacağız ve halk iradesiyle geleceğimizi geri alacağız" şeklinde konuştu. 

Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN