Masraf çok destek yok

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, bir yıldır pandemiyle mücadele kapsamında bir kısım esnafın kepenk kapattığını ve birçok sıkıntıyla karşı karşıya kaldığını belirterek, 'Esnaflar iş yerlerini açamıyor, açsalar bile para kazanamıyorlar, ciro yapamıyorlar, evlerine ekmek götüremez duruma geldi. AK Parti hükümeti müjde üstüne müjde açıklarken, esnaf her geçen gün daha da mağdur oluyor' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Masraf çok destek yok
CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, bir yıldır pandemiyle mücadele kapsamında bir kısım esnafın kepenk kapattığını ve birçok sıkıntıyla karşı karşıya kaldığını belirterek, “Esnaflar iş yerlerini açamıyor, açsalar bile para kazanamıyorlar, ciro yapamıyorlar, evlerine ekmek götüremez duruma geldi. AK Parti hükümeti müjde üstüne müjde açıklarken, esnaf her geçen gün daha da mağdur oluyor” dedi.
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Kiraz, CHP Malatya İl Örgütü, Yeşilyurt ve Battalgazi İlçe Örgütleri, Kadın ve Gençlik Kolları ile birlikte Malatya’nın bütün esnafını ziyaret ederek, Genel Merkez ve İşçi Sendikaları, Esnaf, Sanatkâr ve Sivil Toplum Kuruluşlarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı bünyesinde başlatılan kampanyayı sürdürdüklerini belirtti. İşçi Sendikaları, Esnaf, Sanatkâr ve Sivil Toplum Kuruluşlarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba tarafından yürütülen kampanya çerçevesinde basılan 'Masraf Çok Destek Yok' başlıklı broşürleri esnafa dağıttıklarını kaydeden Kiraz, "CHP olarak çözüm önerilerini anlatıyoruz. Bu hafta içerisinde Malatya’da bulunan bütün esnafları ziyaret edeceğiz. Önümüzdeki hafta diğer ilçelerimizde ilçe örgütlerimizle birlikte hem esnaf ziyareti gerçekleştirip hem de broşürlerimizi dağıtacağız. Esnafın çektiği sıkıntıları dinleyerek onlara çözüm üreteceğiz" diye konuştu.

Esnafın halini kimse umursamıyor

Yaklaşık bir yıldır pandemiyle mücadele kapsamında birçok esnaf kesiminin iş yerlerini kapattığını dile getiren Kiraz, açıklamasını şöyle sürdürdü. "Esnaf iş yerlerini açamıyor, açsalar bile para kazanamıyorlar, ciro yapamıyorlar, evlerine ekmek götüremez duruma geldiler. Sadece esnaf değil işçilerde çok mağdur. Çalıştıkları iş yerleri kapandığı için maaş alamayan işçiler de aç durumda. Cumhuriyet tarihinin en büyük ekonomik krizini yaşıyor durumdayız. Parti olarak, pandemi döneminde esnafın yanında olduk ve sorunlarını dinleyerek, hükümete çözüm önerilerini sunduk. Biz bu pandemi sürecinde hep çağrı yaptık; “Esnafa destek olun, esnaflar aç” dedik. Gittiğimiz her esnaftan hep aynı şeyi duyduk;  'Masraf çok, destek yok' diyorlar. Esnafın bu halini kimse umursamıyor, bir yıldır neyle geçindikleriyle kimse ilgilenmiyor" şeklinde konuştu.

Kira desteği başvuruları ret ile sonuçlanıyor

Esnafın bu süreçte birçok sıkıntıyla karşı karşıya kaldığını ve işyerlerini tamamıyla kapatma noktasına geldiğini kaydeden Kiraz, "Son dönemde açıklanan kira desteklerine başvuru yapan esnafın başvuruları ret ile sonuçlanıyor. Devletin sunduğu şartlar uygulanamaz olduğu görülüyor. Acil bir şekilde sözde değil özde destek verilmezse esnafların tamamı kepenk kapatacak ve herkes açlığa mahkum olacak" ifadesini kullandı. 

Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Doruk | 29 Ocak 2021 23:04

    Başvurumuzu yaptık olumlu sonuçlandı.DESTEK HESABIMIZA YATTI.

BUNLARA DA BAKIN