Malatya'ya 3 yeni mahkeme

Hâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Birinci Dairesince Malatya'da yeni bir sulh ceza hakimliği ile 2 yeni iş mahkemesinin kurulması kararlaştırıldı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Malatya'ya 3 yeni mahkeme
Hâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Birinci Dairesince Malatya’da yeni bir sulh ceza hakimliği ile 2 yeni iş mahkemesinin kurulması kararlaştırıldı.
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

HSK Birinci Dairesince, adli yargı ilk derece mahkemeleri başkan ve hâkimlerinin müstemir yetkilerinin belirlenmesi, yeniden inceleme ve tevziye ilişkin taleplerinin değerlendirilmesi çalışmaları sonuçlandırılarak alınan kararlar açıklandı. HSK Kararına göre; Malatya 3. Sulh Ceza Hâkimliğinin 1 Eylül 2021 tarihi itibarıyla faaliyete geçirilmesine karar verildi. HSK Birinci Dairesince Malatya 3. İş Mahkemesinin ve Malatya 4. İş Mahkemesinin 16 Temmuz 2021 tarihi itibarıyla faaliyete geçirilmesine de karar verildi. Şuanda Terörle Mücadele Kanunu kapsamındaki dosyalara bakmakla yetkili olan Malatya 5. Ağır Ceza Mahkemesi 1 Eylül 2021 tarihi itibarıyla genel ağır ceza dosyalarına açılacak ve aynı tarih itibariyle anayasal suçlara ilişkin tüm işler yönünden tevziye kapatılacak. Haber: Burhan Karaduman

Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN