Malatya 3'ncü sırada

Malatya genelinde 619 okulun 'Okulum Temiz Belgesi', 381 okulun ise 'Sıfır Atık Belgesi' almaya hak kazanarak Türkiye'de üçüncü sırada bulunuyor.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Malatya 3'ncü sırada
Malatya genelinde 619 okulun ‘Okulum Temiz Belgesi’, 381 okulun ise ‘Sıfır Atık Belgesi’ almaya hak kazanarak Türkiye’de üçüncü sırada bulunuyor.
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

Youtube kanalından canlı yayınlanan eğitim buluşmaları kapsamında Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’u Malatya’da ağırlamaktan onur duyduğunu yaptığı açıklamada ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay, Malatya’da yapılan eğitim faaliyetleri ve projeler hakkında bilgileri paylaştı. Malatya genelinde 619 okulun ‘Okulum Temiz Belgesi’, 381 okulun ise ‘Sıfır Atık Belgesi’ almaya hak kazanarak Türkiye’de üçüncü sırada olduklarına dikkat çeken Kanbay, “Beceri Temelli Engelsiz Eğitim Merkezi projemiz kapsamında, zorunlu eğitim dışına çıkmış özel gereksinimli bireylerin ihtiyaçlarına uygun eğitim öğretim faaliyetlerine erişim sorununun çözüleceği ve özel gereksinimli bireylerin ve ailelerinin toplumsal yaşam içinde karşılaştıkları sorunlar en aza indirilecek. Merkezi sınavlara hazırlanan öğrencilerimizin başarılarını artırmak ve hedefledikleri üst öğrenim kurumlarına yerleşmelerini sağlamak için ‘Başarı Rehberim Öğretmenim’ projesi hazırlandı” ifadelerine yer verdi. Değerler eğitimi kapsamında paydaşlarla ‘Çevre Bilinci’ temalı projelerin yürütüldüğünü vurgulayan Kanbay, “ 2021 yılında ABD’de yapılacak olan Regeneron ISEF Uluslararası Bilim Yarışmasına katılan 8 projenin 2’si Malatya’dan seçilmiştir. Ayrıca TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Fizik ve Matematik alanlarında Türkiye birinciliği, Kimya alanında ise Türkiye dördüncülüğü derecelerini elde ettik. Meslek liselerimiz maske ve dezenfektan üretimi yaparak kamudaki ve bölgedeki ihtiyaçları karşılamaktadır. Böylece Doğu Anadolu Bölgesine destek verdik. EBA Destek merkezlerimizi güçlendirerek, çocuklarımızın eğitime erişimini sağlamaktayız” dedi.

İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN