Maketi tekmelediler

Malatya'nın Akçadağ ilçesinde bulunan Kürecik Radar Üssü'nün kapatılmasını isteyen bir grup, yürüyüş düzenledi. Grup, yürüyüşün ardından maketini yaptıkları radar üssünü tekmeledi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Maketi tekmelediler
Malatya’nın Akçadağ ilçesinde bulunan Kürecik Radar Üssü’nün kapatılmasını isteyen bir grup, yürüyüş düzenledi. Grup, yürüyüşün ardından maketini yaptıkları radar üssünü tekmeledi.
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

İsrail’in Filistin halkına yaptığı zulmün ardından harekete geçen Türkiye Gençlik Birliği ve Vatan Partisi üyeleri, Malatya’nın Akçadağ ilçesinde bulunan Kürecik Radar Üssü’nün kapatılması için yürüyüş düzenledi. Kürecik mahallesinde toplanan grup, ‘Filistin davası, Türkiye davasıdır’, ‘NATO’ya hayır’  yazılı pankartlarla ve ‘Kürecik’e el konsun İsrail Filistin’den defolsun’ yazılı dövizlerle, sloganlar eşliğinde yürüdüler. Yürüyüşün ardından basın açıklaması yapan Türkiye Gençlik Birliği Genel Başkanı Dilek Çınar, “Biz Filistin’in davası, Türkiye’nin davasıdır demek için buradayız. Biz bu Siyonist saltanatı, bu emperyalist ablukayı, bu zulmü bitirecek adımların atılması için buradayız. Biz Filistin’in muzaffer bayrağını Kudüs gönderine çekecek iradeyi oluşturmak için buradayız. Filistin halkı 8 Mayıs’tan itibaren İsrail’in çoluk çocuk demeden, ihtiyar demeden yaptığı insanlık dışı saldırılara kahramanca göğsünü siper ediyor. Filistinliler, kanlı postallarıyla Mescid-i Aksa’ya giren Siyonistlere karşı sadece vatanlarını değil, tüm İslam alemini, tüm insanlığı müdafaa ediyor. Karşılarında ise Amerika’nın milyarlarca dolarlık yardımlarla, silahlarla, tanklarla, tüfeklerle donattığı bir terör devleti ve ordusu var. O terör devletinin ordusu, tüm dünyanın gözleri önünde, lanetlemelerin uğultusu altında, katliamı ve işgali ilerletmeye devam ediyor” şeklinde konuştu. Grup, yürüyüşün ardından maketini yaptıkları radar üssünün içerisinden çıkardıkları ABD Başkanı Biden’ın ve İsrail Başbakanı Netenyahu’nun fotoğrafını yırttılar. Grup, son olarak maketini yaptıkları radar üssünü yuvarlayıp, tekmeledi. 

İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN