Kutsal bir görev yapıyoruz

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, kutsal ve şerefli bir görevleri olduğunu belirterek, 'Aldığınız yeri geriye götürürseniz onun vebalinde ezilirsiniz ama ileriye götürürseniz onun şerefine nail olursunuz. Biz yönetim felsefemizde dünü, bugünü ve yarını birlikte o vizyon çerçevesinde değerlendiririz' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kutsal bir görev yapıyoruz
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, kutsal ve şerefli bir görevleri olduğunu belirterek, 'Aldığınız yeri geriye götürürseniz onun vebalinde ezilirsiniz ama ileriye götürürseniz onun şerefine nail olursunuz. Biz yönetim felsefemizde dünü, bugünü ve yarını birlikte o vizyon çerçevesinde değerlendiririz' dedi.
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, kentteki bir otelde gerçekleştirilen "Yatırım ve Hizmetler Değerlendirme Toplantısı"nda, son iki yılda kentte yaptıkları yatırım ve hizmetleri değerlendirdi. Gürkan, kutsal ve şerefli görevleri olduğunu büyük bir sorumluluk içerisinde görevlerini yerine getirdiklerini söyledi. Kutsal ve şerefli bir görevleri olduğunu belirten Gürkan, "Aldığınız yeri geriye götürürseniz onun vebalinde ezilirsiniz ama ileriye götürürseniz onun şerefine nail olursunuz. Biz yönetim felsefemizde dünü, bugünü ve yarını birlikte o vizyon çerçevesinde değerlendiririz. Yani bir belediye başkanı veya yönetici dünü, bugünü ve gelecek yüzyılların belediye başkanı olma vizyonu içerisinde çalışması lazım" dedi.

Gönlümüz aşkla dolu

Gürkan, "hizmette şemsiyemiz gökyüzü" dediklerini anlatarak, "Herkese karşı adil, adaletli ve eşit davranma temel ilkesinde hareket ederek bu hizmet yoluna devam ediyoruz. 'Durmak yok yola devam' diyerek bütün hizmetleri milletimizle hızlı bir şekilde buluşturma gayreti içerisindeyiz. Gönlümüz aşkla dolu. Şehrimizi gülistan yapma noktasında çıktığımız yolda hizmetimize devam etmekteyiz. Geçtiğimiz günlerde sayın Cumhurbaşkanımı Malatya'yı Türkiye'ye örnek gösterdi. Yine geçtiğimiz hafta bizleri çağırıp tebrik ve teşekkürleri iletti. Yani bu takdir ve teşekkürler tesadüf değildir. Artık Malatya halkı ve gazetecileri küçük düşünmeyeceğiz, vizyonumuz Türkiye'nin önünde olacak çünkü Malatya geçmişte insanlık medeniyetinin başladığı yer. Malatya Anadolu'yu anayurt yapan destan şehrin adıdır. Malatya seçkin insanların yaşadığı şehirdir. Malatya bugün huzurun adıdır. Huzur kentinin adı Malatya'dır. Aramıza fitne, fesat sokmak isteyenlere müsaade etmeyelim. Bu şehrin paçasını çekerek, bazı şeyleri küçümseyerek veya itibarsız hale getirerek bir yere varamayız. Şehrimize kötülük etmiş oluruz. Şehrimizin istikbali hepimizin sorumluluğu altındadır. Hak bildiğimiz yolda yalnız başımıza da kalsak dosdoğru gideceğiz" diye konuştu.

Beş temel ilke oluşturduk

Gürkan, şehrin tüm paydaşlarıyla beraber hareket ettiklerini belirterek, sosyal belediyecilik kapsamında ise çok sayıda hizmeti vatandaşın imkanına sunduklarını belirtti. AK Parti’nin 11 maddelik manifestosu doğrultusunda beş temel ilke oluşturduklarını belirten Gürkan, “Bizim belediyecilik anlayışımızda temel faktör şudur; biz 5 temel ilke üzerinde yürürüz. Katılımcı Belediyecilik, Sosyal Belediyecilik, Kültürel Belediyecilik, Çevrenin ve Yeşilin Korunması Belediyeciliği ve Hizmet Belediyeciliği olarak 5 temel ilke belirledik" şeklinde konuştu.

Malatya medeniyetin merkezidir

Ramazan ayında da binlerce kişiye sıcak yemek dağıtacaklarını bildiren Gürkan, bu konuda kendilerine gelen hiç kimseyi geri çevirmediklerini söyledi. Gürkan, görevleri sürecince yapıkları hizmetlerin yanı sıra hayata geçirecekleri projeleri de detaylarıyla belirterek, "Malatya medeniyetin merkezidir. Burası Anadolu'yu anayurt yapan destan şehirdir. Dün medeniyet, kahramanlık, ilim, irfan destanları yazıldı biz de belediye başkanları olarak bu memlekete hizmet destanları yazmaya devam edeceğiz. Hizmet yolumuza devam ederken durmak yok yola devam hizmet düsturu içerisinde hızlı bir şekilde milletimizle bütün hizmetleri buluşturma gayreti içerisindeyiz. Hacı Bayram-ı Veli Hazretleri’nin şöyle bir ifadesi var; “ İnsan, taşın toprağın arasında şehrini inşa ederken esasında kendisini inşa eder. Gönlü taş olanın şehri taş olur, gönlü aşk olanın şehri gülistan olur. Bizim gönlümüz aşkla dolu ve şehrimizi de gülistan yapma noktasında çıktığımız bu kutlu yolda yolumuza ve hizmetimize devam etmekteyiz" açıklamasında bulundu.

Malatya 5 kat daha değerlenir

Basın mensuplarına iki yıl içerisinde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Başkan Gürkan, yapılan çalışmaları sinevizyonda başlıklar halinde basın mensuplarıyla paylaştı. Katılımcı, Sosyal, Kültürel,  Çevrenin ve Yeşilin Korunması ve Hizmet Belediyeciliği başlıklarında yapılan çalışmaları anlatan Başkan Gürkan, Malatya’nın en önemli yatırımlarından olan Şire Pazarı ve Lisanslı Depoculukta Malatya’ya önemli bir ekonomik katkı sağlayacaklarını söyledi. Başkan Gürkan, modern bir Şire Pazarının ihale sürecinin tamamlandığını ifade ederek, "Malatya’ya yakışır bir Şire Pazarı olması lazım dedik. İhalesini yaptığımız projemiz inşallah Malatya’ya yakışır şekilde olacak. İçerisinde kayısının bütün aşamalarıyla görselleştirildiği müzesi, Malatya’ya yakışacak ticari alanları, sosyal tesisleri, sosyal donatıları, kütüphaneleri, toplantı salonları ve konferans salonlarıyla modern anlamda bir alanı Malatya’mıza kazandıracağız. Şire Pazarıyla entegre bir tesis olan Lisanslı Depoculuğun, Türkiye’nin en modern lisanslı deposu ve kayısı bazında da dünyada tek olan modern bir tesis kazandırıyoruz. Malatya’ya katma değeri 300 milyon TL olan kuru kayısıda bizim koyduğumuz hedef iki tesisimiz tam anlamıyla devreye girdiğinde 1 milyar 500 bin dolar. Dünyadaki 5 milyar dolar olan katma değerin Malatya’ya 1 milyar 500 bin dolarını getirirsek Malatya 5 kat daha değerlenir demektir" diye konuştu.

Hizmet Belediyeciliği

Hizmet Belediyeciliği hakkında da yaptıkları yatırım ve hizmetlerle ilgili kısa kısa bilgiler veren Başkan Gürkan; Yeni Şire Pazarı ve Lisanslı Depoculuk, Eski Vagon Fabrikasının Kızılay Üretim Üssü haline getirilmesi, Yeni Kongre ve Fuar Merkezi, Yeni İtfaiye Binası, Yimpaş Binasının Malatya’ya kazandırılması, Polis Evi, Millet Kütüphanesi, Yeni Sanayi Sitesi, Buğday Pazarı, Gençlik ve Spor Kompleksi, Özel Harekât Merkezi, Altay Kışlası Er Yatakhanesi, Adliye Sarayı, Ekmek ve Yemek Fabrikası, Kent Meydanı, Kernek Meydanı, Fidancılar Sitesi, Sokak Sağlıklaştırılması, Bilkent Üniversitesi Yerleşkesi, Kuzey Kuşak Yolu, Güney Kuşak Yolu, Gelincik Tepesi Yol ve Altyapı, Beydağı Kentsel Dönüşüm, Taştepe Kentsel Dönüşüm, Yamadağı Kayak Merkezi Yolu, Kırsalda ve Merkezde Yol Yapım Çalışmaları, Altınkayısı-Bostanbaşı Bağlantı Yolları, Altın Kayısı Bulvarı, Anayurt Bulvarı, Köprü, Kavşak, Kanal ve Kaldırım Çalışmaları, İçmesuyu, Kanalizasyon, Batı Kollektörü, Doğu Kollektörü, Yöresel Ürünler Pazarı, Otobüs Durakları Yenileme, Orduzu Çim Saha, Mutfak Akademisi, Meclis Salonu, İŞ Makinesi ve Otobüs Alımı, İlçeler Yeni Meydan Düzenlemeleri ve Taksi Durakları Yenileme yatırımlarının detaylarını basın mensuplarıyla paylaştı. Başkan Gürkan, daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN