Kültür merkezi törenle açıldı

Malatya'nın Darende ilçesine bağlı Başkaya Mahallesi’ne kültür merkezi, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Kültür merkezi törenle açıldı
Yaşam
Malatya'nın Darende ilçesine bağlı Başkaya Mahallesi’ne kültür merkezi, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Haber Editörü: Yusuf Cici

AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, kültür merkezinin açılışında yaptığı konuşmada, birlik ve beraberliğin en güzel örneğinin ortaya çıkarılan yapı olduğunu belirtti.
Partisinin iktidarında ülkenin 4 kat büyüdüğünü belirten Tüfenkci, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde AK Parti iktidarında ülkemizi 4 kat büyütürken Darendemiz de aynı şekilde büyüdü. Büyümeye devam ediyor. Darende'yi sağlıkta önemli bir merkez haline getirirken küçük ve organize sanayisini de yaptık. Biz bir ve beraber olursak, ülkemize, devletimize, bayrağımıza olan inancımızı kaybetmezsek her zaman daha güzel bir gelecek bizleri bekliyor olacak." dedi.
Milletvekili Ahmet Çakır da mahalleye kazandırılan kültür merkezinde emeği bulunanlara teşekkür etti.
Hemşehrilerimi böylesine güzel bir eseri mahallelerine kazandırdığı için kutladığını dile getiren Çakır, "Derneklerin önemini bir kez de burada görüyoruz. Birlik ve beraberlik içinde bu kültür merkezini meydana getiren Başkaya Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğini (MAYDER) ve mahalle sakinlerini kutluyorum." diye konuştu.
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise Darendelilerin müteşebbis ruhlu olduğuna değinerek, “Kıymetli Darendeli hemşehrilerim kendi alın teriyle kazanmasını bildiği gibi beldesine güzel hizmetler ve eserler de kazandırmasıyla tanıtır." dedi.
İlçe Kaymakamı Enver Zengince, Belediye Başkanı İsa Özkan, Dernek Başkanı Hulusi Kaya ve Mahalle Muhtarı Halil Çatuk da birer konuşma yaparak, mahalleye kazandırılan kültür merkezinin hayırlı olmasını diledi.
Konuşmalarından ardından, kültür merkezinin yapımında desteği bulunanlara plaket verilerek kurdele kesildi.
Yaklaşık 2 bin metrekare alanda kurulan kültür merkezi, mahalle halkının düğün, cenaze ve çeşitli etkinliklerinde kullanılacak.
 

Anadolu Ajansı Son Güncelleme: 13 Temmuz 2019 18:50

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN