Kızılay'dan kan çağrısı

Türk Kızılay Malatya Şube Başkan Ramazan Soylu, özellikle kış aylarında azalan kan stokları için duyarlı vatandaşlara çağrıda bulunarak, 'Çok şükür bir sıkıntı yaşamıyoruz. Ama bu demek değildir ki, sıkıntı yaşamayacağız. Çünkü kan sürekli bir ihtiyaçtır. Bütün vatandaşlarımızı kan vermeye davet ediyorum' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kızılay'dan kan çağrısı
Türk Kızılay Malatya Şube Başkan Ramazan Soylu, özellikle kış aylarında azalan kan stokları için duyarlı vatandaşlara çağrıda bulunarak, "Çok şükür bir sıkıntı yaşamıyoruz. Ama bu demek değildir ki, sıkıntı yaşamayacağız. Çünkü kan sürekli bir ihtiyaçtır. Bütün vatandaşlarımızı kan vermeye davet ediyorum" dedi.
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

Türk Kızılay Malatya Şube Başkan Ramazan Soylu, kan bağışı ile ilgili basın mensuplarına değerlendirmelerde bulundu. Soylu, duyarlı vatandaşlara çağrıda bulunarak destek istedi. Şu anda kan bağışı konusunda azalmalar olduğunu ifade eden Soylu, "Ancak kan bağışı noktasında ciddi bir sıkıntımız yok. Bununda en büyük nedeni yine vatandaşlarımızın duyarlı olması. Özellikle çağrılarımıza sivil toplum kuruluşları, belediyemiz, ilçe kaymakamlıklarımız, siyasi partilerimiz ciddi manada destek veriyorlar. Şu an kampanyalarımız devam ediyor. Sivil toplum kuruluşlarımız, Büyükşehir Belediyemiz Çanakkale Zaferinin yıldönümü dolayısıyla çok güzel bir etkinlik düzenledi. Doğanşehir Belediyemiz bir kampanya yaparak Türkiye rekoru kırdı. Vatandaşlarımız özellikle kan bağışı noktalarında mobil araçlarımıza giderek kanlarını veriyorlar. Çok şükür bir sıkıntı yaşamıyoruz. Ama bu demek değildir ki, sıkıntı yaşamayacağız. Çünkü kan sürekli bir ihtiyaçtır. Ne zaman, hangi saatte lazım olacağı belli değil. Bunun için vatandaşlarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza, belediyelerimize, kaymakamlıklarımıza ve siyasi partilerimize bizim bir çağrımız oldu. Bu doğrultuda kampanyalar yaparak kan stoklarımızın hazır hale gelmesini istiyoruz. Çünkü herhangi bir sıkıntılı durumda stoklarımızda kan bulunmaması ciddi manada sıkıntılar yaşatıyor. Bütün vatandaşlarımızı kan vermeye davet ediyorum" diye konuştu. 

Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN