Kız Lisesi açıldı

Malatya'da geçtiğimiz yıl Ocak ayı içerisinde kentsel dönüşüm kapsamında yıkılarak öğrencileri yeni binaya taşınan Atatürk Kız Lisesi'nin resmi açılışı yapıldı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

2018 yılı Ocak ayı başlarında yeni yapılan binaya taşınan Atatürk Kız Anadolu Lisesi’nin resmi açılışı Milli Eğitim Bakanı Milli Eğitim Bakanı Prof. Ziya Selçuk’un da katılımıyla gerçekleştirildi. Açılışa Milli Eğitim Bakanı Prof. Ziya Selçuk, Vali Aydın Barus,  AK Parti Malatya Milletvekillerinden Öznur Çalık, Bülent Tüfenkci, Ahmet Çakır, Hakan Kâhtalı, Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan, bazı ilçe kaymakamları, kurum ve kuruluşların temsilcileri,  eğitimciler, hayırsever iş adamları STK temsilcileri ve TESKOMB adına Bölge Birlik Başkanı İsmet Bayram katıldı. Programda ilk olarak söz alan Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Yeşil Kuşak projesi kapsamında İl milli eğitim müdürümüz ile yapmış olduğumuz protokol çerçevesinde Atatürk Kız lisesini yerinden taşıyarak yeni bir liseyi Malatya’mıza kazandırdık” dedi. Vali Aydın Baruş, “Okulun öğrencilere kazandırılması münasebetiyle düzenlenen bu açılışın ilimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Eğitim geleceğimiz olduğunu çok iyi biliyoruz ilimiz açısından da eğitimin vazgeçilmez bir alan olduğunu çok iyi idrakindeyiz. Bunun içinde kamu kurumları olarak Valilik olarak, büyükşehir belediye başkanı olarak, ilçe belediyelerimiz olarak ve sivil toplum örgütleri olarak birlikte çalışmaya gayret ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Emeği geçenlere teşekkür etti

Milli Eğitim Bakanı Prof. Ziya Selçuk, okulun Malatya'ya kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür ederek, “Bu teşekkürlerimizin elbette bir sonucu da olmalı. İnsanlar bu okulların açılması, bu kurumların oluşturulmasına hizmet ederken öğrencilerimizin vazifesi de çok çalışmak ve bu ülke için güzel bir geleceğe sizlerin isminizle, cisminizle hizmet etmeniz ve dünyaya bir başarı hikayesi oluşturacak nefesleri, solukları buradan yükseltmektir. Sizler eğer hedefinizi dünya çapında bir hedef olarak koyarsanız bizlerin ve bu kurumların yapılmasında emeği geçenlerin gayretlerini de boşa çıkarmamış olacaksınız. Burada velilerimiz var. Burada anne babalar var. Onlara da çocuklarının eğitiminde gösterdikleri hassasiyet dolayısıyla özellikle teşekkür ediyorum” dedi.

Dimdik ayakta duracağız

Selçuk, Türkiye'nin yükselmesi, yücelmesi ve dünyada dimdik ayakta durması ile gurur duyduğunu belirterek, “Bu topraklarda dimdik ayakta duracağız mesajı veren çocukların yetişmesi temel gayemiz. İnşallah hep birlikte bu gayemize yönelik olarak çabalarımız artacak, yeni okullar, yeni kuruluşlar Türkiye'de tıpkı bir fidan gibi büyüyecek ve gelecekten daha umutlu olacağız. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde eğitimle ilgili Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi çerçevesinde yapacağımız yeni atılımlarla büyük bir umudun taşıyıcıyız. Bu umudu Cumhurbaşkanımızın gösterdiği doğrultuda bütün kabine arkadaşlarımızla beraber eğitimi yükseltmek noktasında çok büyük gayretlerin içerisindeyiz. Mesleki teknik eğitimde olsun, genel eğitimde olsun, diğer bütün eğitimin alt dallarında olsun hepsinde ayrı ayrı çabalarımız, gayretlerimiz sürüyor. İnşallah en kısa zamanda da çok somut neticeleri almaya başladık, daha da büyük neticeler alacağız ve bunu bütün halkımızla da paylaşacağız. Bizler bu işin nasıl yapılacağını, ne şekilde olacağını projesiyle, fizibilitesiyle, finansmanıyla, insan kaynağı ile her şeyi ile yoluna koymak noktasında hiçbir sıkıntıya sahip değiliz. Türkiye'nin birikimi bu kuruluşları yükseltmekten gurur duyar ve bunu yapabilecek kapasitededir. O nedenle hiçbir endişeniz olmasın, hep beraber Türkiye’mizi yükselteceğiz, öğretmenlerimizin omuzlarında Türkiye'nin yücelmesine hizmet edeceğiz” diye konuştu. Konuşmaların ardından Atatürk Kız Anadolu Lisesi'nin açılışı yapıldı. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN