Kış lastikleri için 1 Aralık uyarısı

Ticari araçlar için 1 Aralık itibarıyla geçerli olacak, 'Kış lastiği takma zorunluluğu' öncesi oto lastikçilerde yoğunluk yaşanıyor. Ticari araçlarda zorunlu kış lastiği uygulamasının 1 Aralık'ta başlayacağını hatırlata lastik ustası Bedri Altınkaynak, sürücülere uyarılarda bulunarak, can ve mal güvenliği için kış lastiği önerisinde bulundu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kış lastikleri için 1 Aralık uyarısı
Ticari araçlar için 1 Aralık itibarıyla geçerli olacak, “Kış lastiği takma zorunluluğu” öncesi oto lastikçilerde yoğunluk yaşanıyor. Ticari araçlarda zorunlu kış lastiği uygulamasının 1 Aralık'ta başlayacağını hatırlata lastik ustası Bedri Altınkaynak, sürücülere uyarılarda bulunarak, can ve mal güvenliği için kış lastiği önerisinde bulundu.
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

Şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için kış lastiği zorunluluğu 1 Aralık'ta başlayacak, gereğini yapmayanlara 846 lira ceza verilecek.  Araç sürücülerinin büyük çoğunluğu kış mevsiminde zor duruma düşmemek ve ceza yememek için kış lastikleri hazırlıklarına başladı. Esnaf Bedri Altınkaynak, kış ayının yaklaşması ve ticari araçlarda zorunlu kılınan kış lastiği uygulamasının başlamasına kısa bir süre kala kışlık lastiklere talebin arttığını belirtti.  Sürücülerin kış lastiği takmasının önemini anlatan Altınkaynak, “Standart lastiklerinizi kışın zorlu hava şartlarında kullanmak, lastiklerinizin ömrünü azaltır. Sürücülerin yapması gereken en doğru şey kasım ayında kış lastiklerini taktırmak, bir sonraki kış döneminde kullanmak üzere nisan ayında çıkartmak olacaktır” dedi.

Nevzat Kanar

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN