Kayısı ağaçlarını kestiler

Malatya'nın Akçadağ ilçesinde bir bahçede bulunan yaklaşık 50 kayısı ağacı, kimliği belirlenemeyen kişi yada kişiler tarafından zarar verildi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

Malatya’nın Akçadağ ilçesine bağlı Sarıhacı köyünde yaşayan Kenan Kaya, bahçesini ilaçlamaya giderken hayatının şokunu yaşadı. Yaklaşık 40 yıllık kayısı ağaçlarının kimliği belirsiz kişi ve kişiler tarafından zarar gördüğünü belirten Kaya, suçluların tespit edilmesini ve mağduriyetinin giderilmesini istiyor.

Kayısıları ilaçlamaya giderken yaklaşık 50 kayısı ağacının kesilmiş olduğunu gören Kenan Kaya, “Kayısılarımız bahçeyi ilaçlamaya gittiğimde kesilmiş bir vaziyette 7 ağaç kökten kesilmiş. Yaklaşık 50 ağacımın ise bütün dalları kırılıp zarar verilmiştir. Jandarma ekipleri, olay yeri inceleme ekiplerine bilgi verdim. Yaklaşık 35-40 yıllık kayısı ağaçları. Bu bahçeyi 6 ay önce bu kardeşim aldı. Bakımını ben yapmaktayım. Kimseyle husumetimiz yok. Mağduriyetimin giderilmesi için yetkililerden yardım istiyorum” diye konuştu.

Jandarma, ağaç kesimi ile ilgili inceleme başlattı.

İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 2

  • MUSTAFA | 17 Nisan 2022 18:48

    Kesen insan evladı olamaz, bu zulmü yapanların cezalarını çekimleri tek dileğimdir. Yazık yazık ,yahudi zihniyetlidir bunu yapan, müslüman olamaz

  • bir dost | 16 Nisan 2022 17:18

    Mal sahibine sesleniyorum. Bu dünyada birşey kaybetmedin. Ama onu kesen cani yanacağı günü bekle

BUNLARA DA BAKIN