İYİ Parti'den aşure ikramı

İYİ Parti Malatya Yeşilyurt İlçe Başkanlığı, parti teşkilatı binası önünde kurduğu stantta, Muharrem Ayı vesilesiyle vatandaşlara aşure ikramında bulundu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

İYİ Parti Yeşilyurt İlçe Teşkilatı Muharrem ayı dolayısıyla teşkilat binası önünde vatandaşlara aşure ikramında bulundu. Aşure etkinliği hakkında konuşan İYİ Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Mehmet Özcan, "Muharrem ayı, inancımızda önemli bir yeri olan müstesna zaman dilimidir. İslam tarihinin en acı olaylarından biri olan Kerbela da bu ay içinde gerçekleşmiştir. Sevgili Peygamberimizin (SAV)”dünyanın iki çiçeği”, "cennet çocuklarının efendileri” diye övdüğü; zulme boyun eğmeyen, adaletin ve doğruluğun yanından ayrılmayan, Peygamberimizin sevgili torunu Hz. Hüseyin ve Ehl-i Beyt'ten 72 Peygamber soyu şehit edilmesi Muharrem ayını bir mateme ve hüzün mevsimine dönüştürmüştür. Muharrem Ayı matem ayı olmakla beraber içinde barındırdığı Aşure Günü, paylaşmanın ve dayanışmanın perçinlendiği bir gündür. Bu gün, içinde bulunduğumuz ve tüm dünyayı etkileyen sorunlara karşı birlik olmaya bizleri teşvik etmelidir. Bu duygu ve düşüncelerle Peygamberimizin torunu Hazreti Hüseyin Efendimizi ve Kerbela şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Yüce Allah'tan Aşure Günü'nü de içinde barındıran bu mübarek ayda yapacağımız ibadetlerin kabul olmasını niyaz ediyor, Muharrem ayının milletimiz ve tüm İslam âlemi için birlik ve kardeşliğe vesile olmasını diliyorum" şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • vay be arkadaş | 26 Ağustos 2021 17:32

    vatana millete bonba atıcaksın sonra silah sıkıcaksın 15 temmuzda başbakan olacağım diyeceksin sonrada kalkıp hiç birşey olmamış gibi aşure dağıtıcaksın.sizce bunların aşuresi yenir mi ?helalmidir? soruyorum size 0 fetöcü bir parti göre göre bile bile

BUNLARA DA BAKIN