İmam ile Müezzin aynı gün vefat etti

Malatya'nın Yeşilyurt ilçesi Yeşilkaynak Camii'nde yaklaşık 50 yıl aynı camide görev yapan İmam Battal Keleş ile Fahri Müezzin Hafız Polat Arslanhan, aynı hastalıktan vefat ederek aynı günde defnedildiler.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
İmam ile Müezzin aynı gün vefat etti
Malatya’nın Yeşilyurt ilçesi Yeşilkaynak Camii’nde yaklaşık 50 yıl aynı camide görev yapan İmam Battal Keleş ile Fahri Müezzin Hafız Polat Arslanhan, aynı hastalıktan vefat ederek aynı günde defnedildiler.
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

Yeşilyurt Mahallesi'nde ikamet eden İmam Battal Keleş (78) ile Hafız Polat Arslanhan (73), aynı mahallede hem komşu hem de mahallelerindeki Yeşilkaynak Camii’inde görev yapıyorlardı.
Battal Hoca aynı zamanda Yeşilkaynak Camii’nin ilk resmi imamı, Hafız Polat ise aynı camide Fahri

Müezzinlik görevini yürütüyordu.

Emekli olduktan sonra da gönüllü Müezzini Polat Arslanhan ile camiye giden Battal Hoca, yaklaşık yarım asır görev yaptığı camide binlerce kişiye Kur’an-ı Kerim ile İslam’ın temel bilgilerini öğretti.
Beraber rahatsızlanan ve kaldırıldıkları Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde organ yetmezliği teşhisi konulan Keleş ile Arslanhan Hoca önceki gün itibariyle vefat ettiler.
Dün aynı cenaze aracıyla Malatya Şehir Mezarlığına getirilen Keleş ile Arslanhan Hoca çok sayıda sevenlerinin ve yakınlarının katılımıyla kılınan cenaze namazlarının ardından toprağa verildiler.

Bizi yetiştiren ve bizlere İslam’ı anlatan çok değerli bir hocamızdı

Her 2 hocanın da mahallede çok sevildiğini ve Battal Hocanın çok sayıda imam ve müezzin yetiştirdiğini anlatan Mahalle Muhtarı Murat Karaduman, kendisinin de Battal Hoca'dan Kur’an-ı Kerim öğrendiğini söyledi.
Karaduman, "Battal Hoca mahallemizin en yaşlılarındandı. Bizim için büyük bir kayıp oldu. Kendisi mahallemizdeki Yeşilkaymak Camii’nin kurucularından ve ilk imamıydı. Bu camide yaklaşık 50 yıl imamlık yaptı ve biz de onun talebeleriyiz. Bizi yetiştiren ve bizlere İslam’ı anlatan çok değerli bir hocamızdı. Hocamızın yetiştirdiği çok sayıda talebe var. Kendisini çok seviyorduk. Mahalle olarak büyük bir değerimizi kaybettik." dedi.
Fahri Müezzin Polat Arslanhan’ın gözlerinin görmediğini ve mahallede kendisinin de çok sevildiğini kaydeden Muhtar Karaduman, "Polat amcamız mahallemizin gülüydü, bizi nerede görse sesimizden tanırdı. Battal Hocamızla birlikte her namazda camiye gelir ve kendisine müezzinlik ederdi. Mahallede 2 değerimizi kaybettiğimiz için çok üzgünüz. Rabbim mekanlarını cennet eylesin. Tüm mahallenin dedesi, babası ve amcasıydılar. Biz kendilerinden razıydık Allah da kendilerinden razı olsun. Aynı gün hastalandılar, aynı gün vefat ettiler ve aynı günde de defnedildiler. Allah her ikisine de gani gani rahmet eylesin, mekanları cennet olsun inşallah." dedi. 

İLKHA

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 2

  • Ahmet Tuncay | 20 Ekim 2021 19:13

    Battal hocamın vefatını net haberde öğrenmiş oldum Battal hocam benim babamın dostu benim canım cigerimdi her cuma yanıma dükkanıma gelir dua eder bende ellerinde öper gönderirim Battal hocam gerçek İslam i yaşayan Allah ve Resulü ni hakkıyla seven bir âlim idi burada hocam hakkında yazı yazsam ikigun durmadan yazsam yine bitiremem ben razıyım Allah da razı olsun inşaallah Rabbimiz geride kalanlarina Sabri cemiller versin ruhu şad olsun inşaallah 1fatiha 3 ihlas okuyalım inşallah elfatiha

  • Hoca | 20 Ekim 2021 16:29

    İki kıymetli Hocamızı kaybettik. Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.. Müezzini çok yakın tanırdım . Âmâydı samimi bir Müslümandır, sabır ehliydi Müslümanları çok severdi, Rabbim her iki Hocamızı cennetinde buluştursun.

BUNLARA DA BAKIN