İktidar yaşananları görmüyor

10 Ocak Gazeteciler Günü dolayısıyla basın mensuplarıyla bir araya gelen İYİ Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Mehmet Özcan, yeni yılda uygulanacak olan asgari ücretin maalesef yine hüsran yarattığını belirterek, 'Hele, emeklilerin aldıkları aylık tam dram. Vatandaşlarımızın yoksulluk, yokluk içinde kıvranıp duruyor. İktidar bu yaşananları ya görmüyor, ya da görmemezlikten geliyor' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

İYİ Parti Yeşilyurt ilçe Başkanı Mehmet Özcan, 10 Ocak Gazeteciler Günü dolayısıyla basın mensuplarıyla yemekte bir araya geldi. İlçe Başkanlığı binasında düzenlenen programda gazetecilere plaket takdim edildi. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlayan Özcan,  bugünün basının sorunların çözülmesine vesile olmasını temenni etti. 

Gelişen bir Türkiye'yi inşa edeceğiz

2020 yılı büyük sorunlarla geçtiğini anımsatan Özcan, "Pandemi başta olmak üzere, deprem ve afetlerle sarsıldı, insanların hafızalarında kötü anılar bırakan 2020 yılının hayatımızdan götürdüklerini unutmadan 2021'de, daha sağlıklı, huzurlu mutlu bir yıl diliyorum. AK Parti iktidarında basın maalesef baskı altına alınarak, tek taraflı bir yayın yapmaya zorladılar. Kendilerinden yana olmayan hiçbir medya kuruluşuna yaşam hakkı tanımadılar. Bir takım gerekçelerle basın mensupları cezaevlerine atıldı, çoğu hakkında davalar açıldı. Medya, AK Parti döneminde tam bir yıkım yaşadı. Her şeye rağmen yerel medya, sağ olsun bizlerin haberlerini kullanma cesareti gösterdiler. İYİ Parti iktidarında basının üzerindeki tüm baskılar kalkacak ve bütün medya kuruluşlarına aynı mesafede olunacak. Bu vesile ile bütün basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan gazeteciler gününü bir kere daha kutluyorum. Değerli basın mensupları, yeni yılda uygulanacak olan asgari ücret maalesef yine hüsran yarattı. Açlık sınırının altında bir rakam reva görüldü. Hele, emeklilerin aldıkları aylık tam dram. Vatandaşlarımızın yoksulluk, yokluk içinde kıvranıp duruyor. İktidar bu yaşananları ya görmüyor, ya da görmemezlikten geliyor, IYİ Parti iktidarında gelişen, büyüyen, hakça paylaşan bir Türkiye'yi inşa edeceğiz inşallah" diye konuştu. 

Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN