Hasan Göğüs vefat etti

Malatya Battalgazi meclisi eski üyesi ve Malatya Büyükşehir meclisi üyesi Hasan Göğüs hayatını kaybetti.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Malatya'da birçok yerde ismi geçen Göğüs, merak ediliyor. 

Hasan Göğüs kimdir?

10 Ocak 1959’da Adıyaman’ın Sincik ilçesinde doğdu. Malatya Hanımın Çiftliği İlkokulunu, Malatya Atatürk Ortaokulunu, Malatya Turan Emeksiz Lisesi ve İnönü Üniversitesini (1985) Kimyagerlik unvanıyla bitirdi. 1996 yılına kadar 9 yıl Milli Eğitim Bakanlığında Öğretmen olarak çalıştı. Daha sonra Milli Eğitim Bakanlığından istifa ederek özel dershanelerde çalıştı. 1998’de birkaç arkadaşıyla Özel Malatya Yeni Hamle Dershanelerini kurdu.
2009 yılında fiilen AK Parti ile siyasete girdi. Malatya Hanımın Çiftliği Beldesine Belediye Başkan aday adayı oldu. 2009 yılında İl Genel Meclis üyeliğine seçildi. İl Genel Meclisi birinci Başkan Vekilliğini yaptı. Bu süreçte İl Genel Meclisinde Milli Eğitim Komisyon Başkanlığı ve Köylere Hizmet Birliğinde görev yaptı. 2011-2012 yıllarında Kızılay Malatya Şube Başkanlığı yaptı. 2014 yerel seçimi ile beraber Battalgazi Meclis Üyeliği ve Büyükşehir meclis üyeliğini yapmaktadır. 2018 yılındaki Belediye seçimlerinde Battalgazi Belediye Başkanı Aday adayı olmuştur.  Büyükşehir Meclisinde hem ilk iki yıl sonra ise üç yıl daha  Meclis birinci Başkan Vekilliğine seçilmiştir.

Göğüse Allahtan rahmet, yakınlarına ve sevdiklerine ise baş sağlığı dileriz...

Haber Merkezi

Yusuf Cici

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Hüseyin METİN | 15 Kasım 2020 17:17

    Allah rahmetiyle muamele etsin güzel insan,kader arkadaşım. Mekanın cennet olsun eşıne,evlatlarına Allah ım sabılar versin

BUNLARA DA BAKIN