Eğitim

Eğitim Haberleri

Uygulamalı eğitim

Özel Malatya Çamlıca Okulu 4/A sınıfı öğrencileri Rehber Öğretmen Gizem Akçin ve Sınıf Öğretmeni Emrah Yılmaz yönetiminde Yeşilyurt Çocuk Trafik Eğitim Parkını ziyaret ederek Trafik Güvenliği ve Eğitimi Haftasını kutladı.

Liseler arası münazara yarışması

Darende İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından "Liseler Arası Münazara Yarışması"nın finali yapıldı.

Üniversite Buluşmaları

Başbakanlık Kamu Diplomasisi Koordinatörü Ali Osman Öztürk, "Türkiye'nin saygınlığı ve itibarını artırmak üzere yapacağımız tüm faaliyetler kamu diplomasisi içerisine giriyor" dedi.

Öğrenci Sempozyumu

Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (BİLSAM) Kurtuba Akademi tarafından 5. Ulusal Öğrenci Sempozyumu düzenlendi. 2018 yılında tema olarak, "Bir İnsanlık Sorunu Olarak Şiddet" konusu işlendi.

Tarım ve hayvanlarla içe içe eğitim

Elazığ'ın İçme İlk ve Ortaokulu'nda öğrenciler tarım ve hayvanlarla iç içe eğitim görüyor.

Sempozyum ilgi gördü

Yeşilyurt Belediyesi, İnönü Üniversitesi ve Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Uluslararası İmam Hatip Öğrencileri” sempozyumunun kapanış törenine yoğun ilgi gösterildi.

25 bin öğretmen alımı yapılacak

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "80 yılda atanan öğretmenden daha fazlasını bizim dönemimizde atadık. Şu anda da 25 bin öğretmen alımı için mülakatları başlattık" dedi.

Suriyeli çocukların yüzde 62'sin okula kazandırıldı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül, Suriyeli çocukların eğitim hakkından mahrum kalmaması için her türlü tedbiri aldıklarını belirterek, "Okulda olması gereken 975 bin Suriyeli çocuğun yüzde 62'sini okula kazandırdık. Bu seviye daha önce yüzde 20-30 seviyelerindeydi" dedi.

Uluslararası İmam Hatip Öğrencileri sempozyumu başladı

Yeşilyurt Belediyesi, Malatya İnönü Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ortak organizasyonuyla, 4.Uluslararası Yeşilyurt Sempozyumu kapsamında düzenlenen “Uluslararası İmam Hatip Öğrencileri-Gençlerin Güncel Meseleleri” konulu sempozyumun açılış töreni yoğun ilgi altında gerçekleştirildi.

Şiir yarışması sonuçlandı

Malatya’da liselerarası gerçekleşen “Kudüs Özgür Olmalı” şiir yarışması sonuçlandı. Yarışmayı Tecde Anadolu Lisesinden Batuhan Yılmaz kazandı.

Hayvan üreticileri bilgilendirildi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet vermekte olan Veteriner Şube Müdürlüğüne bağlı veterinerler tarafından Kale ilçesinde hayvan üreticilerine yönelik birçok toplantı gerçekleştirildi.

İkinci Üniversite Battalgazi’ye

Başbakan Binali Yıldırım imzasıyla TBMM’ye sunulan kanun tasarısı kapsamında Malatya’ya kurulacak Turgut Özal Üniversitesinin yeri de netleşti. Yeni üniversite Battalgazi Tacan Yerleşkesine kurulacak.

Battalgazi iş hayatına hazırlıyor

Battalgazi Belediyesi, İŞKUR ve KOSGEB işbirliği ile girişimcileri iş piyasasına hazır hale getirmek için yapılan girişimcilik kurslarına bir yenisi daha eklendi.

Başarı ve motivasyon

Atatürk Ortaokulunda 8. sınıf öğrencilerine yönelik “Başarı ve Motivasyon” semineri düzenledi.

En güzel yarışma

Bingöl'de Liselerarası Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması düzenlendi.

Uyuşturucu çalıştayı

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, saptanmasını zorlaştırmak için sentetik uyuşturucuların formülünün sürekli değiştirildiğini söyledi.

Sertifikaları verildi

Malatya Büyükşehir Belediyesi MOTAŞ bünyesinde Ulaşım, Eğitim, Belgelendirme ve Danışmanlık alanlarında hizmet vermek üzere kurulan MELİD Şirketi eğitim programlarına katılan personellere yönelik Sertifika Teslim Töreni düzenlendi.

Mesleki eğitim vurgusu

Eski Milli Eğitim Bakanı Metin Emiroğlu, çıraklık ve mesleki eğitim okullarının önemine dikkat çekerek, "Eğer temel eğitimden sonra çocuklarımızı mesleki eğitime yönlendiremez isek üniversitelerin önünde yığılma oluyor. Hatta üniversiteyi bitirenler de iş imkanına kavuşamıyor. Daha çok üretim yapmak için bu okullarımıza önem vermeliyiz” dedi.

Mesleki gelişim anlatıldı

Marmara Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri, mesleki gelişim açısından İnönü Üniversitesi Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ayşegül Ulutaş’ı ziyaret etti.

Toplam 1186 haber.