Gürkan ilk onda yok!

Sonar Araştırma, en başarılı büyükşehir belediye başkanları anketinin sonuçlarını yayınladı. Çalışmanın sonuçlarına göre ilk sırada Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, ikinci sırada ise İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu yer aldı. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ın ilk 10 arasında yer almaması dikkat çekti. 

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

Sonar Araştırma, Türkiye'nin büyükşehir belediye başkanları ile büyükşehir olmayan illerin belediye başkanlarının, seçmenleri nezdindeki başarı oranlarını saptamak amacıyla bir çalışma yaptı. Ağustos - Eylül 2021 tarihleri arasında gerçekleşen çalışma kapsamında 19.000 kişinin görüşleri alındı.

İlk sırada Erzurum

Çalışmanın sonuçlarına göre ilk sırada %60.6 oy oranı ile Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, ikinci sırada ise %55.7 ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu yer aldı. Listenin üçüncü sırasında %54.2 ile Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, dördüncü sırada %53.6 ile Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu bulunuyor. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ise listenin beşinci sırasında yer bulabildi. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ilk 10 arasında yer alamadı. 

Listenin devamı şu şekilde:

6 - Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin

7 - Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen

8 - Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş

9 - İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer

10- Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün

Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 4

 • Mehmet | 09 Eylül 2021 07:28

  Sayın Gürkan destan şehir fistan şehir deyip iki yıldır çivi çakmadı.15 yıl Battalgazi ye bişey yapmadı kayde değer bir tane eseri yok.Birtek Battalgazi belediye binasını yaptı oda bazı kurumların desteği ile.Ahmet çakırın yaptığı projeleri tanıtım ile prim yaptı adam.

 • Kemal | 08 Eylül 2021 12:24

  @ CİVARINDA İMİŞ SELO BEG. SENEYE 0 ÇIKSA EYİ.

 • Malatya sevdalısı | 08 Eylül 2021 10:53

  güzelim Malatyam 3-5 şarlatanın elinde mahkum olmuş...çok yazık!!!

 • Bilen bilir | 07 Eylül 2021 20:05

  Hani hizmet destanları yaziyordunuz

BUNLARA DA BAKIN