Güreş Sahası katkı sunacak

Yeşilyurt Belediyesinin 'Spor Tesisleri' projesi kapsamında yapımına başladığı Yeşilyurt Güreş Sahasını inceleyen AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, ' Yeşilyurt'umuzun sportif, sosyal ve kültürel hayatına büyük değerler katacak olan Yeşilyurt Güreş Sahası ile Malatya'nın turizm potansiyelinin gelişmesine bir katkı daha sunulmuş olacaktır.' diye konuştu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın seçim vaatleri arasında bulunup, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun onayladığı 25 Milyon TL. tutarındaki ‘Spor Tesisleri’ projesi kapsamında yapımına hız verilen Yeşilyurt Güreş Sahası ile Yeşilyurt’un geleneksel hayatında özel bir yer kaplayan karakucak güreşleri başta olmak üzere farklı branşlardaki sportif aktiviteler modern bir alana taşınmış olacak. Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın daveti üzerine yapımı planlandığı gibi ilerleyen Yeşilyurt Güreş Sahasındaki çalışmaları inceleyen AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, hazırlanan projenin yanı sıra devam eden saha çalışmaları hakkında yetkililerden bilgiler aldı.

Dev bir yatırım

Yeşilyurt Güreş Sahasının bölgeye kazandırılacak olmasının sevincini yaşadıklarını ifade eden Yeşilyurt Güreş İhtisas Kulübü Başkanı Hanifi Tandoğan, karakucak güreşlerinin nezih ve modern bir alana taşınmasına yönelik başlatılan projeye desteklerinden dolayı Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, Milletvekillerine ve Yeşilyurt Belediyesine teşekkürlerini sundu. Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ise Çırmıhtı’nın çehresini değiştirecek dev bir yatırımı sporseverler ve vatandaşlarla buluşturacaklarını söyledi. AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık ise Güreş Sahası ve Ahmet Atılgan Parkının dönüşüm projesiyle baştan aşağıya yenilenecek olmasından büyük bir memnuniyet duyduklarını dile getirdi. Yeşilyurt Güreş Sahasıyla birlikte Çırmıhtı’nın tarihi, kültürü ve sportif zenginliklerinin daha fazla ön plana çıkacağını belirten AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Güreş Sahamız ve Ahmet Atılgan Parkımızı önceki dönem Belediye Başkanımız revize etmişti, parkın ve burada ki alanın güzel bir projeyle yenilenmesini yönelik tüm çalışmaları takip edip gerekli desteği verdik. Belediye Başkanımız Mehmet Çınar ve ekipleri de burayla ilgili çok güzel bir proje hazırladı. Başkanımızla burayla ilgili görüştüğümüzde “ Çırmıhtı’ya ciddi yatırımlar yapacağız, burayı hep birlikte el ele verip daha güzel bir hüviyete ulaştıracağız” dedi. Ahmet Atılgan Parkımız ve Güreş Sahamızın modern ve güçlü bir yatırımla baştan aşağıya yenilenecek olması Malatya’nın sportif, turizm ve ekonomik hayatına önemli katkılar sunacaktır" diye konuştu. 

Bülten

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN