Günlük 65 bin ekmek üretiliyor

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Malatya Ekmek Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.'yi (MEGSAŞ) ziyaret ederek, personellerle hasbihal etti.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Günlük 65 bin ekmek üretiliyor
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Malatya Ekmek Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.’yi (MEGSAŞ) ziyaret ederek, personellerle hasbihal etti.
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

Ziyarette konuşan Başkan Polat: “MEGSAŞ, Malatya halkının en temel gıda maddesi olan ekmeği ucuz ve sağlıklı bir şekilde sofralarımıza getiriyor. Ekmek piyasasına kalite ve fiyat dengesi getiren MEGSAŞ, stratejik bir ürün olan ekmek üretiminde, afet ya da benzeri bir olağanüstü durumda da Malatyamızın bu konuda ihtiyacını giderecek durumdadır. Şehrimizin 18 farklı bölgesinde ekmek satış büfeleriyle halkımıza hizmet sunuyor. Günlük ortalama 40 bin normal ekmek, 25 bin adet çeşit ekmek ve kahvaltılık grubu olmak üzere toplam 65 bin adet civarı ürün üretmekteyiz. Kurumumuz sağlıklı ve hijyenik bir yapıya sahip olup, Türk Gıda Kodeksi ve TSE Standartlarında üretim yapmaktadır. Burada özverili bir şekilde çalışmalarını gerçekleştiren tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum “dedi. MEGSAŞ, Malatya halkının; hijyenik ortamda üretilen kaliteli ürünleri en ucuza tüketebilmesini sağlamak amacıyla 1991 yılında kurulmuş bir şirket. Başta normal ekmek olmak üzere diğer unlu mamullerin üretimini yapan MEGSAŞ, ekmekçilik sektörünü çağdaş, üretim, teknoloji, hizmet altyapısı ve düzenine kavuşturmak için gerekli gördüğü her türlü çalışma ve organizasyonları yapmaya devam ediyor. Halktan gelen talepler sonucu; kepekli, çavdar, mısır, tam buğday, diyet ekmeklerinin yanı sıra simit, poğaça, galeta, kandil simidi, yağlı pide gibi ürünler de üretmektedir. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN