Gıyabi cenaze namazı

Siyonist işgal rejiminin Mescid-i Aksa saldırısı ve ardından başta Gazze olmak üzere diğer şehirlere yaptığı saldırı sonucu şehit edilen Müslümanlar için Malatya'da halkın geniş katılımıyla gıyabi cenaze namazı kılındı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Gıyabi cenaze namazı
Siyonist işgal rejiminin Mescid-i Aksa saldırısı ve ardından başta Gazze olmak üzere diğer şehirlere yaptığı saldırı sonucu şehit edilen Müslümanlar için Malatya’da halkın geniş katılımıyla gıyabi cenaze namazı kılındı.
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

Merkez Battalgazi ilçesi Çöşnük Mahallesi'nde bulunan Eyüp Sultan Camii’nde, Anadolu Gençlik Derneği ile Milli Gençlik Vakfı tarafından cuma namazının ardından yapılan basın açıklamasını Anadolu Gençlik Derneği Başkanı Vahdettin Altınova okudu.

Siyonistler Mescid-i Aksa’yı işgal etmeye devam etmektedir

Siyonist işgal rejiminin yaptığı katliam ve zulümlere atıfta bulunan Altınova, “Günlerdir süren terörist israil saldırılarında binlerce Filistinli kardeşimiz ilk kıblegahımız olan Mescid-i Aksa’yı canlarıyla, kanlarıyla savunurlarken yaralandılar ve şehit oldular. Yaralandılar ama davalarından, inançlarından, Allah’ın yolunda cihatlarından vazgeçmediler. Mücahedelerinde; kadın, erkek, genç, yaşlı demeden göğüslerini siper ettiler. Siyonist israil ise sistemli bir şekilde hem Müslüman kanı dökmeye hem de adım adım Mescid-i Aksa’yı işgal etmeye devam etmektedir. Siyonist israil, ilk mescidimiz, mukaddesimiz, binlerce yıllık tarihi ve kültürel öneme sahip Mescid-i Aksa'yı yakıp yıkmaktan geri durmamakta, ibadetlerini yerine getiren Filistinli kardeşlerimize haince saldırmakta, işgalci sivil siyonistler Mescid-i Aksa'ya baskınlarını sürdürmektedir. Günlerdir siyonist israilin başta Gazze olmak üzere masum Filistinli kardeşlerimize karşı yapmış olduğu saldırılarda; kundaktaki bebeklerden, sokakta oynama çağına gelmiş çocuklara, delikanlı genç kardeşlerimizden, hamile annelere, genç yaşlı demeden Filistinli kardeşlerimiz şehit düşmüştür. İşgalci siyonistler, Filistinli kardeşlerimizin evini basmakta, işgal polisiyle iş birliğiyle Filistinli kardeşlerimize linç girişiminde bulunmaktadır.” dedi.

Siyonistler sadece Müslümanlar için değil bütün insanlık için bir beladır

Siyonist işgal rejiminin yapmış olduğu saldırıları ve katliamları, kalbinde merhamet taşıyan, insanlıktan nasibini almış hiç kimsenin kabul etmesinin mümkün olmadığını kaydeden Altınova, şöyle devam etti: “Buna rağmen Batı ülkeleri işbirlikçi yaklaşımlarıyla her zaman olduğu gibi batılın yanında olduklarını göstermişler ve ikiyüzlü politikalarıyla masum Filistinli kardeşlerimize yapılan zulmü ve şehit edilen kardeşlerimizi görmezden gelmişlerdir. Terör örgütü israil sadece Müslümanlar için değil, bütün insanlık için bir beladır. Bu belanın ortaya çıkmasının arkasındaki sapkın düşünce olan siyonizm tüm insanlık için 7- 24 problem üretmektedir. Siyonist israilin bu küstahça davranışlarının kaynağı Batı’dan aldığı cesarettir. Birleşmiş Milletler, NATO, ABD ve Avrupa Birliği israilin her sapkınlığına el altından ya da açıktan destek olmaktadır.”

Bütün Müslümanları birlik olmaya davet ediyoruz

Siyonist işgal rejiminin Filistin’de yaptığı her tecavüzün, küstahlığın ve şımarıklığın karşılığını mutlaka alacağını belirten Altınova, “Siyonist israilin attığı her adımı takip edeceğiz ve anında gereken tepkiyi göstereceğiz. Biz terörist israilin fırsatını bulduğunda, bu coğrafyayı ateşe vermekten, insanları sömürmekten, köle yapmaktan ya da öldürmekten çekinmeyeceğini biliyoruz. Terör örgütü israil de şunu bilsin ki biz de ne ölmekten ne de öldürülmekten korkmuyoruz ve terörist israile yaptığı her küstahlığın, şımarıklığın hesabını soracağız. Müslümanların ve tüm mazlumların birlikteliği inşallah siyonist israilin ve işgalin sonunu getirecektir. Biz bütün Müslümanları ve mazlumları terörist israile karşı birlik olmaya davet ediyoruz.” diyerek çağrıda bulundu.

Siyonistlerin, Kudüs’ten ve işgal ettiği topraklardan sökülüp atılacağı günler çok yakındır

Altınova, “Şunu herkes bilmeli ki siyonizm tüm insanlığa yönetilmiş bir tehdittir.  Müslümanlar siyonizmin ve siyonist israilin tuzaklarına düşmemelidir. Hangi renkten ve ırktan olursa olsun bütün Müslümanlar kardeştir. Hangi renk ve ırktan olursa olsun barış ortamında yaşayabilmek her insanın hakkıdır. Siyonist israile karşı birlik çağrımız, tepkilerimiz, açıklamalarımız harekete geçmesi gereken herkes harekete geçinceye kadar devam edecektir. Terör örgütü israil, ‘çok yakında nasıl bir inkılâba uğrayıp devrileceğini’ görecektir. Terör örgütü israilin, Kudüs’ten ve işgal ettiği topraklardan sökülüp atılacağı günler çok yakındır. Sadece güçten anlayan, insanlıktan nasibini almamış, her gün onlarca insanı gözünü kırpmadan öldüren ve yaralayan, gözü yaşlı Filistinli annelerin acılarına acı katan, genç çocukları öldürmekten çekinmeyen, bebek, kadın, yaşlı demeden kan döken terörist örgüt israil, hak ettiği tokadı Allah’ın izniyle bir araya gelmiş, birlik olmuş Müslümanlar tarafından yiyecektir. Bölgeye ve dünyaya huzur ancak bu şekilde gelecektir.” dedi. Milyonlarca Kudüs gönüllüsü olarak yola çıkmaya, Aksa için kanlarını akıtmaya ve canlarını vermeye hazır olduklarına vurgu yapan Altınova, son siyonist ölünceye kadar mücadeleye devam edeceklerini söyledi.

israil laftan anlamaz. Yalnızca güçten anlar

Altınova, son olarak şunları söyledi: “Mücahedemiz; başta Kudüs olmak üzere tüm İslam beldeleri ve mazlum coğrafyalar kutlu bir zaferle siyonizmden kurtulana dek devam edecektir. Filistin ve Kudüs davasının yılmaz savunucusu, İslam Birliği'nin kurulması adına ömrü boyunca çalışmalar yürüten ve İslam Birliği’nin mutlaka kurulması gerekliliğini bizlere miras olarak bırakan Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hoca'mızın; 'israil laftan anlamaz. Yalnızca güçten anlar' sözü bir kez daha haklılığını göstermiştir. Terör örgütü israil, Müslümanların gücünü görecek ve cehenneme sürülecektir. Cenab-ı Allah, Filistinli kardeşlerimizin şehadetlerini kabul etsin. Özgür Mescid-i Aksa ve Filistin için direniş gösteren kardeşlerimize güç ve kuvvet versin. Allah burada toplanan, şehit kardeşlerimizin gıyabi cenaze namazında ellerini semaya açan, dualarıyla kardeşlerimizin yanında olduğunu gösteren inanmış topluluğa, Özgür Mescid-i Aksa'da omuz omuza namaz kılmayı nasip etsin. Özgür Filistin topraklarında kardeşlerimizle beraber bir arada olmayı nasip etsin. Yaptığımız dualar tüm mazlum coğrafyaların kurtuluşuna vesile olsun. Zafer İslam’ındır, zafer yakındır!” (İLKHA)

Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN