Yeşilyurt Haberleri

Yeşilyurt Haberleri

Yangın hasara yol açtı

Malatya'nın Yeşilyurt ilçesindeki bir evin mutfağında çıkan yangın hasara yol açtı.

Yeni bir yaşam alanı kuruluyor

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, yeni yaşam alanıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada 'Karakavak ile Bostanbaşı'nın birleşme noktasında ki yaklaşık 10 dönümlük alana inşa edeceğimiz yeni yaşam alanıyla birlikte bölgemizin cazibesini artıracağız' diye konuştu.

Ulaşım ağı yenileniyor

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar yol çalışmalarını incelerken, 'Yaklaşık 30 yıllık imar sorunu çözülen Karakavak mahallemizdeki hızla gelişmeye paralel olarak ihtiyaç duyulan alternatif yol güzergahlarını oluşturmaya hız verdik' diye konuştu.

Gençleri kandırmayın

Yeniden Refah Partisi Malatya İl Başkanı Bilal Yıldırım, Yeşilyurt Belediyesi tarafından düzenlenen Kiraz Festivali konserlerini eleştirerek, belediyelerin daha öncelikli işlere harcaması gereken milyonlarca lirayı konserlere vermesine tepki gösterdi.

Çınar mahalleli ile istişare etti

Dilek mahallesinde gerçekleşen yol yenileme çalışmalarını inceleyip mahalle sakinleriyle istişare toplantısı düzenleyen Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, ' İlçemizin en fazla yol ağına sahip Dilek Mahallemizin ulaşım ağını konforlu ve güvenli hale getirmeye devam ediyoruz. Dilek'in gelişimi Yeşilyurt için büyük önem arz ediyor' diye konuştu.

Ülke çapında biliniyor

Yeşilyurt Belediyesinin dev yatırımlarından olup, bölgenin en büyük sosyal yaşam alanı olan Beylerderesi Şehir Parkı, 27.Yeşilyurt Kültür, Spor ve Kiraz Festivali sosyal ve sportif etkinliklerine ev sahipliği yaparken, Dünya ve Avrupa Şampiyonu Wushu Kung Fu sporcularının gösterileri ise nefesleri kesti.

Kiraz festivali Manga konseriyle final yaptı

Yeşilyurt Belediyesinin ev sahipliğinde bu yıl 27'ncisi düzenlenen Yeşilyurt Kültür, Spor Kiraz Festivali'nin son gününde rock müziğin sevilen grubu Manga, binlerce kişinin doldurduğu alanda konser verdi.

Festival dolu dolu geçiyor

Yeşilyurt Lezzet Caddesindeki tarihi Yeşilyurt Konakları ile Yeşilyurt Güreş Sahasında düzenlenen 27.Yeşilyurt Kültür, Spor ve Kiraz Festivali etkinlikleri renkli ve heyecan dolu anlara sahne oldu.

Kıraç sevenleriyle buluştu

27. Yeşilyurt Kültür, Spor Kiraz Festivalinde Malatyalılarla buluşan ünlü Sanatçı Kıraç, söylediği birbirinden hareketli ve güzel şarkılarla unutulmaz bir konserin altına imza attı.

Hacı adayları dualarla uğurlandı

Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonuyla bu yıl kutsal topraklara gitme şansı elde eden hacı adayları için Yeşilyurt İlçesi Turgut Özal Mahallesi Ahmediye Camii karşısında bulunan alanda uğurlama töreni düzenlendi.

Mustafa Ceceli coşkusu

27.Yeşilyurt Kültür, Spor ve Kiraz Festivali'nde sahne alan ünlü sanatçı Mustafa Ceceli, yaklaşık 40 bin kişinin katıldığı bildirilen konserde sevenlerine unutulmaz bir gece yaşattı. Başkan Çınar, dev konserlerle festivalin heyecanı ve coşkusunu Malatyalılarla birlikte doyasıya yaşadıklarını söyledi.

Festivalimiz hareketli, renkli ve coşkulu geçecek

Malatya'nın Yeşilyurt Belediyesinin ev sahipliğinde, Yeşilyurt İlçe Kaymakamlığı ve İstanbul Yeşilyurt'lular Derneğinin katkılarıyla gerçekleşen 27.Yeşilyurt Kültür, Spor ve Kiraz Festivali, Melekbaba Gençlik Merkezinde düzenlenen el sanatları sergisi, ödül töreni ve müzik dinletisiyle start aldı.

Çınar'dan kiraz festivaline davet

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, yaptığı açıklamada herkesi 24 Haziran Cuma günü başlayacak ve 26 haziran Pazar günü bitecek olan kiraz festivaline davet etti.

Modern bir hizmet binası kazandıracağız

Yapımı devam eden Yeşilyurt Belediyesi Yeni Hizmet Binasında çalışan işçilerle öğlen yemeğinde bir araya gelen Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 'Alın terinizi, emeğinizi ve gayretlerinizi takdirle karşılıyoruz. Hep birlikte çalışarak, el ele vererek ilçemize modern ve güzel bir belediye hizmet binası kazandıracağız' diye konuştu.

Umutlar tükeniyor

Saadet Partisi (SP) Yeşilyurt İlçe Başkanlığı’nın aylık divan toplantısında konuşan SP İl Başkanı Mustafa Canbay, Ak Parti iktidarı ve koalisyon ortaklarının ülkeyi yönetemediğini belirterek, “Derin ekonomik krizin etkileri, her gün yaşanan zamlarla, halkımızın belini bükmeye devam etmekte, milletimizin geleceğe dair umutlarını köreltmektedir” dedi.

Fabrikaları ziyaret ettiler

Malatya'nın Yeşilyurt Kaymakamı Osman Uğurlu ile Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, kent ekonomisi ve istihdamına katkı sunan organize sanayi bölgesindeki fabrikaları ziyaret ederek, yapılan üretimler hakkında yetkililerden bilgiler aldılar.

Yollar güvenli

Yeşilyurt Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin Cafana Mahallesinde yol açma, genişletme ve sathi kaplama serim çalışmaları sürüyor.

Ülkemizin tarım politikasına destek sunuyoruz

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar tarımsal üretimle ilgili açıklamasında, ' Tarımsal Üretim ve AR-GE Sahamızda arpa, buğday, kuru fasulye ve yeşil alan çalışmalarımızda kullandığımız rulo çim üretimlerimize aralıksız devam ediyoruz. Tarımsal alanlardaki hizmetlerimizle ülkemizin tarım politikalarına katkı sunuyoruz' diye konuştu.

Yeşilyurt'ta 226. park yapılıyor

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, parklarla ilgili açıklamasında, 'İlçede kişi başına düşen yeşil alan miktarını artırmak amacıyla yürüttüğümüz park ve yeşillendirme çalışmalarımıza, Karakavak Mahallesinde yapımına başladığımız 226'ncı parkımızı da ekledik'' diye konuştu.

Özel çocuklar göz dolduruyor

Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Yeşilyurt Kent Konseyi tarafından 'Hayal Engel Tanımaz' sloganı ile başlatılan 'Benim Fırçam' projesi çerçevesinde açılan resim sergisi büyük ilgi gördü. Başkan Çınar, özel gereksinimli çocukların yaptıkları eserlerin ayrı bir değer ve anlam taşıdığını söyledi.

Gürkan öğrencilerin taleplerin geri çevirmedi

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, geçtiğimiz aylarda düzenlenen bir etkinlik çerçevesinde kendisine mektup yazarak talepte bulunan Yeşilyurt İlçesi Bostanbaşı İlkokulu 2F sınıfında okuyan 36 öğrencinin taleplerini geri çevirmedi.

Sokak sağlıklaştırma çalışmalarına önem

Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde sokak sağlıklaştırma yatırımlarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Mehmet Çınar, ''Yeşilyurt'un güzelliklerine yeni güzellikler kazandırıyoruz' diye konuştu.

Trafiği akıcı ve güvenli hale getiriyoruz

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, yol düzenleme çalışmalarını inceledi. Çınar, 'Verimli tarım arazilerinin yanı sıra kırsal bölgelere ulaşımın sağlandığı Gündüzbey mahallemizin Kuşgöze bölgesindeki trafik akışını akıcı ve güvenli hale getirmek için yol düzenleme ve sıcak asfalt serim çalışmalarımız sürüyor' diye konuştu.

Malatya’nın yeni gözde mekânı olacak

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, yapımı devam eden güreş sahası ile Ahmet Atılgan Parkı inşaat alanında incelemelerde bulunarak, Buradaki yeni spor ve sosyal yaşam alanımız, Malatya'nın yeni gözde mekanı olacaktır' dedi.

Malatya’ya yakışacak

Yeşilyurt Kaymakamlığı, Yeşilyurt Belediyesi ve İstanbul Yeşilyurt'lular Dernek Başkanlığı iş birliğinde her yıl düzenlenen Yeşilyurt Kültür, Kiraz ve Spor Festivali'nin 27’ncisi bu yıl 23 -26 Haziran tarihleri arasında yapılacak. Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, festivalin heyecanını ilçenin dört bir tarafına taşıyacaklarını belirterek, “Festivalimiz, Malatya ve Yeşilyurt’a çok yakışacak” dedi.

Vatandaş doğalgaza yöneldi

Malatya’nın Yeşilyurt İlçesi Tecde Mahalle Muhtarı Ali Yiğit, odun ve kömür fiyatlarının aşırı yükselmesiyle vatandaşların doğalgaz yöneldiğini belirtti.

Yeşilyurt'a festival heyecanı

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 2 yıllık pandemi arasından sonra bu yıl 27'ncisi düzenlenecek olan Yeşilyurt Kültür, Spor ve Kiraz Festivali'nde birbirinden renkli etkinlik ve konserlerin yer alacağını söyledi. Ünlü sanatçılar Mustafa ceceli, Kıraç ve Manga grubu ile muhtarlar korosunun sahne alacağı festivalde en güzel kira ve en bakımle kiraz bahçeleri de belirlenecek.

Semt pazarı hizmette

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar'ın yeni dönem vaatlerinden olan 'Semt Pazarları' projesi çerçevesinde Yeşiltepe Bölgesinde yapımı tamamlanan Yeşilyurt Belediyesi Semt Pazarı-2'de düzenlenen Fuar Etkinliklerine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Yılsonu etkinlikleri renkli görüntülere sahne oldu

Malatya Yeşilyurt Belediyesi'nin Kiltepe mahallesinde hizmete açtığı Yeşilyurt Mesleki Eğitim ve Yaşam Merkezi'nde yılsonu etkinlikleri çeşitli sergiler ve çocukların halk oyunu performanslarıyla ve 4-6 yaş Erdem Okulu kapanış programı gerçekleştirildi.

Minikler yarışıyor

Malatya'nın Yeşilyurt Belediyesi tarafından hizmete sunulduğu 2015 yılından bugüne kadar binlerce çocuğa teorik ve pratik olarak trafik eğitimlerin verildiği Çocuk Trafik Eğitim Parkında düzenlenen 'Minikler Yarışıyor' etkinliği renkli anlara sahne oldu.