Yangın Haberleri

Yangın Haberleri

Yangın korkuttu

Malatya'nın Akçadağ İlçesi'nde iki katlı evde meydana gelen yangında evin birinci katında maddi hasar oluşurken, ikinci katı ise kullanılamaz hale geldi.

Ev ve traktör yandı

Malatya'nın Doğanşehir ilçesinde bir evde çıkan yangında, ev, odunluk ve depoda bulunan traktör yandı.

Sistem bakımı

Malatya E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu, söndürme sistemi kurulum ve yangın ihbar hattı sistem bakımı alınacağını duyurdu.

Suçüstü yakalandılar

Malatya'da bir inşaattan 22 adet yangın boru vanası çalan 3 şahıs, çaldıklarıyla birlikte yakayı ele verdiler.

Ev küle döndü

Malatya'nın Akçadağ İlçesi'nde bir evde çıkan yangın sonucu ev kullanılmaz hale geldi.

CHP heyeti Tunceli'de

CHP heyeti, Tunceli'nin Hozat ve Ovacık ilçesindeki örtü yangınında zarar gören bölgelerde inceleme yaptı.

Droneli kontrol

Malatya'da, Valilik tarafından yangın riski olduğu için giriş yasağı getirilen ormanlarda jandarmanın denetimleri drone ile yoğun bir şekilde sürüyor.

Çınar tebrik etti

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Muğla'nın Marmaris İlçesindeki ormanlarda meydana gelen yangınların söndürme çalışmalarına katılan Yeşilyurt Belediyesi Temizlik İşler Müdürlüğünde görevli personelleri ziyaret ederek, gayretli çalışmalarından dolayı tebrik etti.

Ek tedbirler görüşüldü

Malatya'da çıkması muhtemel orman yangınlarının önlenmesi, çıkan orman yangınlarına en kısa sürede müdahale edilebilmesi ve en az zararla söndürülebilmesi ile ilgili ek tedbirlerin görüşüldüğü toplantı düzenlendi.

Ahırda korkutan yangın

Malatya'nın Doğanşehir ilçesindeki ahırda çıkan yangında 2 inek telef olurken ahır kullanılamaz hale geldi.

Su takviyesi yaptık

Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Hanifi Acar, Antalya'nın Manavgat ilçesinde söndürülen orman yangını için AFAD koordinesinde 3 personel ile 35 tonluk su tankerini görevlendirdiklerini söyledi.

'Devletimiz milletimizin emrindedir'

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun, 'Devletimiz, tüm imkanlarıyla milletimizin hizmetindedir. Hamdolsun, yangınların önemli ve büyük bir kısmı söndürüldü. Yılsonuna kadar Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda 252 milyon fidanı topraklarımızla buluşturup dört bir yanı yeniden yeşillendireceğiz' dedi.

Çalık yangın bölgesinde

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Muğla’da yangında zarar gören ev ve işyeri sahipleriyle bir araya geldi, zarar gören alanlarda incelemelerde bulundu.

İlk Müdahale Çalık'tan

Muğla’da yangından vücudu yanan gence ilk müdahaleyi Malatya Milletvekili Çalık yaptı.

Piknikçiler uyarıldı

Malatya'da polis ekipleri, mesire alanında bulunan vatandaşları ateş ve tüp yakmamaları, çöplerini çöp kutusuna atmaları konusunda uyararak bilgilendirdi.

Gençler Manavgat'a gitti

Yeniden Refah Partisi Malatya İl Gençlik Kollarından 20 gönüllü genç Antalya'nın Manavgat ilçesinde çıkan yangında aktif görev almak üzere bölgeye gitti.

Yangın ahıra sıçramadan söndürüldü

Malatya'da alev alan saman balyalarındaki yangın ahıra sıçramadan itfaiye ekipleri tarafından kontrol altına alındı.

Yeşilyurt'ta yangın eğitimlerine hız kazandırdı

Yeşilyurt Belediyesi tarafından hizmete sunulan ve bölgenin en büyük afet eğitim merkezi olan Deprem Eğitim Simülasyon Merkezi ve Bilim Atölyesinde, son dönemlerde yaşanan doğal afetler ve yangınlara karşı her yaştan vatandaşı bilgilendirmek amacıyla eğitim faaliyetleri hız kazandı.

Yangın söndürüldü

Malatya'da otluk alanda başlayan yangın kayısı bahçesine sıçramadan itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.

Fitneyle mücadele etmek zor

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Akçadağ'da yaptığı konuşmada, 'Yangınlarla mücadele etmek kolay. Hizmet etmek, eser üretmek hükümetimiz ve AK Parti'nin işi. Zor olan yalan haberlerle fitne ile mücadele etmek dedi.

Yangın söndürme bombası

Malatya'da bilim adamları tarafından geliştirilen ve dünyada benzeri olmayan yangın söndürme bombasının prototiplerinde üretim aşamasına gelindi.

'Bütün oyunlar seçimine yönelik'

AK Parti MKYK üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Türkiye'nin zor dönemlerden geçtiğini belirterek, 'Bir yandan salgınla mücadele ederken bir yandan da sellerle ve orman yangınlarıyla mücadele ediyoruz. 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimleri bu nedenle önemli. Bütün oyunlar bu seçime yönelik dedi.

Muhalefet algı yapıyor

AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, Türkiye'deki orman yangınları üzerinden muhalefetin algı çalışması yaptığını ifade ederek, 'Bütün ekipler orada canla başla seferber olmuş vaziyette ancak muhalefet bunu görmüyor ve yangını çıkaranlardan hesap sormuyor. Bunun üstüne bir de algı yaparak vatandaşın aklını karıştırmaya çalışıyorlar' dedi.

YKS tercih süresi uzatıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yangın ve sel felaketleri sebebiyle, 5-13 Ağustos olarak belirlenen YKS 2021 tercih tarihlerinin 20 Ağustos’a uzatıldığını bildirdi.

'Sesimizi duyan yok'

Malatya’nın Yeşilyurt ilçesi Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi’ndeki hurdacılar sorunu mahalle sakinlerini rahatsız ediyor. Son bir haftada 5 yangın çıktığını ileri süren Mahalle Muhtarı Orhan Ünalır, ‘Ülkemiz yanıyor, bizim de içimiz yanıyor ama Hoca Ahmet Yesevi her gün yanıyor. Fakat sesimizi ne duyan ne de bizi gören var. Belediyemiz var, ilgilenmiş gibi gözüküyor, ama yaptırım gücü yok’ dedi

Droneli denetim

Malatya'da, İl Jandarma Komutanlığınca ormanlık alanlar olası yangınlara karşı drone ile denetleniyor.

Provokasyona tepki

AK Parti MKYK Üyesi Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, orman yangınlarıyla ilgili yaptığı açıklamada, Muhalefet her meseleyi hükumete karşı bir provokasyon olarak kullanmayı fırsat biliyor' dedi.

İtfaiye Başkanı uyardı

Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Hanifi Acar, havaların sıcak olduğu bugünlerde yangınlar konusunda önlem almaları ve dikkatli olmaları konusunda vatandaşları uyardı.

Orman yangınlarına dikkat

Malatya Orman İşletme Müdürü Yakup Kalaylı, son günlerde hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte ilde meydana gelebilecek olası yangınlarda can ve mal kayıplarının oluşmaması için vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Kıskıvrak yakalandı

Malatya'da çevresinde yüzlerce ağacın bulunduğu metruk bir evi ateşe verdikten sonra yangın söndürme çalışmalarını izleyen şüpheli polis ekiplerince kıskıvrak yakalandı. Polis merkezine götürülen şahsın emniyetteki işlemleri sürüyor.