Umut Kervan Haberleri

Umut Kervan Haberleri

Harçlıklarını bağışladılar

Malatya’da 4-11 yaş aralığındaki bazı çocuklar, kumbaralarında biriktirdikleri harçlıklarını yardıma muhtaç ailelere ulaştırılması için Malatya Umut Kervanına bağışladılar.

Bir bot bir mont

İhtiyaç sahipleri ile hayırseverler arasında köprü vazifesi görerek muhtaçlara yardım eli uzatan Malatya Umut Kervanı, “Bir Bot Bir Mont” projesi ile yetim ve muhtaç öğrencilerin kışlık giyim ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalara başladı.

Yüzlerce aileye kurban eti

Hayırseverlerin bağışladıkları kurbanları hijyenik bir ortamda kesen Malatya Umut Kervanı, önceden tespit edilen yaklaşık 350 aileye dağıtmaya başladı.

‘Kurbanınız Umut Olsun’

Malatya'da Kurban Bayramı hazırlıklarına başlayan Malatya Umut Kervanı, hayırseverlere "kurban bağışı" çağrısında bulundu.

303 aileye yardım

Malatya Umut Kervanı, 2021 yılı ramazan ayı faaliyet raporunu açıkladı. Malatya Umut Kervanı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sağlık, Malatya Umut Kervanı Derneği'nin, Ramazan Ayında da yardım çalışmalarına hız kesmeden devam ettiğini belirterek, 303 aileye 126 bin 100 TL tutarında nakdi, giyim, gıda, kırmızı et ev eşyası yardımında bulunduğunu söyledi.

201 bin TL yardım

Malatya Umut Kervanı 2020 yılı faaliyet raporunu açıkladı Malatya Umut Kervanı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sağlık, Malatya Umut Kervanı Derneği'nin, 2020 yılında bin 33 aileye 201 bin 190 TL tutarında nakdi, giyim, gıda, kırmızı et ev eşyası yardımında bulunduğunu söyledi.

216 aileye yardım

İnsani yardım çalışmalarına devam eden Malatya Umut Kervanı, Eylül, Ekim ve Kasım ayında 216 aileye 50 bin TL değerinde ayni ve nakdi yardım ulaştırdı.

445 aileye umut oldular

Yaptığı hayır faaliyetleriyle ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldüren Malatya Umut Kervanı, Ramazan ayında 445 aileye umut oldu.

Muhtaç aileler unutulmadı

Yaptığı hayır faaliyetleriyle ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldüren Malatya Umut Kervanı Ramazan ayında da yetim ve muhtaçlara umut olmaya devam ediyor

966 aileye ulaştık

Malatya Umut Kervanı Temsilcisi Mehmet Emin Yıldız, 2019'da 966 aileye 136 bin 535 TL değerinde gıda, giyim, kırtasiye gibi ayni ve nakdi yardım ulaştırdıklarını belirtti.

Yetimlerden bir kardeşiniz olsun

Yaptığı yardım faaliyetleriyle zenginler ile fakirler arasında köprü görevini üstlenen Umut Kervanı ‘’Yetimlerden bir kardeşiniz olsun’’ temasıyla yetim giydirme projesi hazırladı.

Engelli aileye umut oldular

‘’Umut Kervanı ve Hayrın Yolcuları Derneği beraber yaptıkları çalışmayla her ay onlarca aileye umut olmaya devam ediyor. Daha önceden Tespit komisyonunun tespit etmiş olduğu ailelere giden yetkililer yerinde incemeler yapıyor.