Umumi Hıfzıssıhha Haberleri

Umumi Hıfzıssıhha Haberleri

Mevsimlik işçilerle ilgili yeni kararlar

Malatya İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında kentte tarımsal üretimin sürdürülebilirliğinin sağlanması amacıyla mevsimlik tarım işçilerinin konaklayacakları tesis, konteyner ve çadırlarla ilgili kararlar aldı.

HES kodu uygulaması genişletildi

Malatya'da HES kodunun zorunlu uygulama alanı genişletildi.

Çalışma saatleri uzatıldı

İçişleri Bakanlığından gönderilen genelgeye göre, düşük, orta, yüksek riskli illerde market, manav, kasap, berber, kuaför, güzellik salonu vb. saat 07.00-20.00 arasında açık olacak.

Artık 'HES kodu' ile girilecek

Malatya'daki tüm kamu kuruluşlarına ait binalar, çalışan sayısı 50 ve üzeri olan fabrikalar ile banka, PTT ve konaklama tesislerine girişlerde HES kodu zorunluluğu getirildi.

Valilikten yeni karar

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından Ana faaliyeti gazino, pavyon, diskotek, bar, birahane, taverna veya gece kulübü olup sonradan belediyelere müracaat ederek ana faaliyet alanını değiştiren iş yerlerine yönelik denetim faaliyetlerinin yoğunlaştırılması kararı verildi.

Sokakta ikram yasak

Malatya’da kapalı düğün salonlarındaki ikram yasağı kaldırılırken, bu kez de sokak ve mahalle arası düğünlerinde toplu yemek verilmesinin yasaklanması kararı alındı.

Kısıtlama kaldırıldı

Malatya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında, market, pazar, satış yerleri, berber, güzellik salonu, güzellik merkezi ve kuaförlerin çalışma saatlerine yönelik daha önce alınan kısıtlama kararları kaldırıldı.

İl Hıfzıssıhha’dan 65 Yaş Üstü ve 20 Yaş Altı İçin Karar

“İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu 07.05.2020 Perşembe günü Vali Aydın BARUŞ başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda toplanmış ve aşağıdaki konuları karara bağlamıştır.

İçişleri'nden yeni genelge!

İşte 14 maddede berber ve kuaförlerin yeni çalışma düzeni.

3 günlük kısıtlama başladı

Yeni tip koronavirüsle mücadele kapsamında 30 büyükşehir ve Zonguldak'ta 3 gün sürecek sokağa çıkma kısıtlaması başladı.

Giriş çıkış yasağı uzatıldı

Vali Aydın Baruş başkanlığında valilik toplantı salonunda toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, İlimiz sınırlarından kara, hava ve suyolu ile (toplu ulaşım aracı, feribot, özel araç ve yaya vb.) yapılacak tüm giriş ve çıkışların 18 Nisan 2020 Cuma günü saat 24.00’dan itibaren 15 günlük süre ile geçici olarak durdurulmasına karar verdi.

Meclis toplantıları ertelendi

İçişleri Bakanlığının 81 valiliğe gönderdiği ek genelgeyle, valilikler ve kaymakamlıklarca büyükşehir, il, ilçe, belde belediyeleri ve mahalli idare birlikleri meclisleri ile il genel meclislerinin toplantılarının ertelenmesi talimatı verildi.