Tütün Üreticileri Haberleri

Tütün Üreticileri Haberleri

Tütün kooperatifi için ilk adım

Yeni tütün yasasına uyum sağlanması konusunda Malatya'nın Doğanşehir İlçesi'nde tütün üreticileri ile toplantı düzenlenip, kooperatif kurulması için ilk adım atıldı.

'Tütün üreticilerimizin her zaman yanındayız'

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya’nın Doğanşehir ilçesinde 10 bin dekar alanda yılda yaklaşık 2 bin 300 ton işlenmemiş tütün üretildiğini söyledi.

Çalık Doğanşehir'de

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya'nın Doğanşehir ilçesindeki tütün üreticilerini ziyaret etti.

Mağduriyet giderilsin

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya Milletvekili Fendoğlu, TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada, tütün üreticilerinin sorunlarını dile getirerek, tütün üreticilerinin mağduriyetlerinin giderilmesini istedi.

Ekmek serbest, satmak yasak

Ağbaba; “Dünyada başka örneği yoktur ki bir ürünü ekmek serbest, satmak yasak olsun. AK Parti sayesinde bunu da gördük. Bu ucube yasa derhal kaldırılmalıdır” dedi.

Çalık eylemi sonlandırdı

Malatya'da eylem yapan tütün üreticileri, AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık ile görüşerek eylemlerini sonlandırdı.