Türk Standartları Enstitüsü Haberleri

Türk Standartları Enstitüsü Haberleri

Güvenli kampüs belgesi

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) iş birliğinde hazırlanan "Küresel Salgın Bağlamında Yükseköğretim Kurumlarında Sağlıklı ve Temiz Ortamların Geliştirilmesi Kılavuzu"ndaki koşulları yerine getiren Tunceli'nin Munzur Üniversitesi "Güvenli Kampüs" belgesi aldı.

Büyükşehir belge aldı

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından yapılan tetkik ve denetimler sonucunda, Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin TS ISO EN 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesini almaya hak kazandığı bildirildi.

Battalgazi testten geçti

Malatya'nın Battalgazi Belediyesi, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından gerçekleştirilen gözetim tetkikini başarıyla tamamladı.

Büyükşehir sistemden başarıyla geçti

Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin Türk Standartları Enstitüsünden almış olduğu belgelerin uygulanabilirliğine yönelik yapılan denetimler sonucunda iç tetkik kapanış toplantısı düzenlendi. Toplantıda bir konuşma yapan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 'Hizmet üretirken kaliteyi de yükseltiyoruz. Bütün birimlerimiz sahada ve içeride buna dikkat ederse yapılan güzel işler vatandaşa pozitif yansır' dedi.

MalatyaPark'a TSE Belgesi

Malatya'nın eğlence, buluşma ve yaşam merkezi MalatyaPark AVM, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından uygulanan Covid-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Belgeleme Programı'nın şartlarını kusursuzca yerine getirmesi ile Malatya'nın TSE COVID-19 Güvenli Hizmet Belgesi'ne sahip ilk ve tek alışveriş merkezi oldu.

Güvenli hizmet belgesi

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Türk Standartları Enstitüsü tarafından Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Belgelendirme Programı şartlarını yerine getirerek TSE Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi almaya hak kazanan ilk belediye oldu.

Battalgazi Belediyesi kalite belgesi alacak

Malatya Battalgazi Belediyesi'nin kalite belgesi alacak olmasından dolayı Türk Standartları Enstitüsü (TSE) yetkililerinin katımıyla Gözetim Tetkiki açılış toplantısı düzenlendi.

İnönü’ye Kalite Yönetim Belgesi

Malatya'da, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay'a, TSE ISO 9001: 2015 Kalite Yönetim Sistem Belgesini verdi. Törende konuşan TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin, standartlara etkin olarak katılan ve yön veren ülkelerin gelişmiş ülkeler arasında kendisine yer bulduğunu söyledi.

Tetkik süreci başladı

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) yetkilileri tarafından, Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü’ne TSE yetki belgesi verilmesi noktasında son aşama olan tetkik süreci için bilgilendirme toplantısı yapıldı.

ERTV ISO 90001 kalite yönetim sistemi belgesi

Malatya'da yayın yapan yerel ERTV ve aynı kurum bünyesindeki Ersan Taşımacılık, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından Türkiye’de ilk kez bir televizyon kuruluşu olarak ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesinin 2015 versiyonunu almaya hak kazandı.